KOSGEB DESTEK TEŞVİK

Kurumsallaşma ve Markalaşma Projeleri için 55 Milyon TL’lik Destek

KOSGEB Kurumları ve işletmeleri desteklemeye devam ediyor. Bu bağlamda kobilerin markarlaşması ve kurumsallaşma çabaları ile ilgili aşağıda haberlerin detayları verilen proje destekleri konusunda teşvik çalışması yapılmaktadır.

KOSGEB’den KOBİ’lerin Kurumsallaşma ve Markalaşma Projeleri 55 Milyon TL’lik destek…

KOSGEB KOBİ Proje Destek Programı kapsamında 30 Ocak 2015-10 Nisan 2015 tarihinde “Yönetim Becerilerinin ve Kurumsal Yetkinliklerinin Geliştirilmesi-Kurumsallaştırma” ve “Tanınmış Ürün/Hizmet Süreci Oluşturma-Markalaşma” konularında Proje Teklif Çağrısına çıkılmıştır. Çağrı konularına toplam 2.358 adet proje başvurusu alınmış olup bunlardan 1.020 adedi ön değerlendirmeyi geçerek Kurul Değerlendirmesine hak kazanmıştır. Kurul tarafından yapılan nihai değerlendirme sonucu 686 adedi Kurumsallaşma ve 213 adedi Markalaşma olmak üzere toplam 899 adet projenin 45 Milyon TL’lik bütçe ile KOSGEB tarafından desteklenmesine karar verilmiştir.

KOBİ’lerin ekonomideki etkinliklerini attırılabilmesi ve uzun ömürlü olabilmeleri için rekabet güçlerini yükseltmeleri büyük önem arz etmektedir. Günümüzde yaşanan hızlı değişimler ve yeni gelişmeler KOBİ’lerin fiyat ve kalite düşürme gibi klasik rekabet araçlarıyla rekabet edebilmelerini zorlaştırmıştır. Bu durum işletmelerin rekabet güçlerini ve pazar paylarını arttırabilmesi için kurumsallaşmayı, marka yaratmayı, teknoloji ve yenilikçiliği gündemlerine almalarına sebep olmakta ve işletmeleri kurumsallaşma, markalaşma ve ar-ge faaliyetlerine daha fazla yatırım yapmaya zorlamaktadır.
KOSGEB, işletmelerin kurumsallaşmalarında ve marka yaratma hedeflerinde doğru stratejilere ihtiyaç duydukları gerçeğinden hareketle,

KOBİ’lerde Kurumsallaşmanın Geliştirilmesi”ve “KOBİ’lerde Markalaşmaya Geçiş”

konu başlıklarında hedef kitlemizden gelen yoğun talep ve işletmelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, iki yeni proje teklif çağrısına çıkmak üzere gerekli hazırlıklarını tamamlamıştır. Söz konusu proje teklif çağrıları kapsamında işletmelerin hazırlayacakları projelere 55 Milyon TL’lik bir destek sağlanması öngörülmektedir.

Proje Teklif Çağrıları kapsamında proje başvuruları 30 Kasım 2015 (saat 23.59) tarihinde sona erecektir.

Başvuru Tarihi: 19 EKİM 2015
Son Başvuru Tarihi: 30 KASIM 2015 (Saat 23.59)

Destekten faydalanabilmek için KOSGEB teklif çağrısına yanıt vermek gerekmektedir. Bu konuda detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz: [download id=”972″]

Aynı zamanda detaylı bilgi için buradan bilgi alabilirsiniz: [download id=”974″]

 

kosgeb-destekli-ellibesmilyon

 

 

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey