FUARLAR ve ETKİNLİKLER

Kurumsal Organizasyonların İşletmelere Olan Faydaları

Kurumsal organizayonlar işletmelerin üzerine uzun uzadıya düşünmesi gereken hem iç çalışanlarını hem de müşterilerini etkileyen önemli organizayon türlerindendir. Bu yazımızda da özellikle kurumsal organizayonlarda neler yapılabilir? Etkinlikleri yaparken nelere dikkat edilir gibi sorulara cevap arayacağız.

Kurumsal Etkinliklerin Ne Gibi Avanatajları Olabilir?

Kurumlar için etkinliklerin önemi ve etkilerini ele alacak olursak. Kurum içi ve dışı etkinliklerle başlamak gerekir. Çok iyi planlanmış akılda kalıcı bir organizasyon çalışan personellerin motivasyonunu ve aidiyet duygusunu arttırır. Örnek verecek olursak en basitinden bir doğum günü partisi, şirket piknikleri, şirket çalışanlarının çocuklarına yapılacak şirket içi bir organizasyon gibi bir çok çeşitlendirebileceğimiz etkinlik planlamaları yapılabilir. İşini seven bir personelden alınabilecek verim en üst seviyededir. Personellere işini sevdirmek için yapılan her şey verimliliği arttırır. kurum içi etkinlikler 3 ayda bir düzenli olarak yapılmalıdır. fiziksel ve mental etkinlikler planlanıp organize edilmelidir.

Organizasyon yapan firma sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bir örnek verecek olursak bir çok hastanenin çocuk bölümünde çocuklara yönelik boyama etkinliği, palyaço, oyun makineleri ve çizgi film gibi bir çok dikkat çekici etkinlik yapılmaktadır. buradaki amaç çocukların doktorlardan korkmaması ve hastalandığında ailelerine rahatlıkla sıkıntılarını anlatmalarıdır. kurum içi ve kurum dışında yapılan organizasyonların tamamının fizibilite çalışması ve anket çalışması yapılmış. Çıkan sonuç kurum ve personel verimliliğini fazlasıyla etkilemiştir.

Kurumsal Organizayon Türleri

Kurumlar için organizasyon çok kapsamlıdır. Surum içinde yapılan organizasyonların bir kısmından bahsetmiştik. Birde reklam amaçlı kurum dışında yapılan organizasyonlardan bahsedecek olursak. Müşteri potansiyeli olan her noktada çeşitli organizasyonlar yapılabilir. Müşterinin gelmesindense müşteriye gitme ve bire bir temas etmek çoğu zaman çok daha etkili bir yöntem oluyor. Müşteri potansiyelinin bulunduğu noktada yapılan organizasyonlarda etki fizibilite çalışmalarına göre %3 geri dönüş sağlamaktadır. Organizasyonlar için bir kaç örnek verebiliriz.

  • Stant çalışması yaparak ürünlerin tanıtımı yapılabilir.
  • Çocuklara yönelik etkinlikler düzenleyip tanıtım ve reklam yapılabilir
  • Bölgeler de firmayı tanıtan insört dağıtımı yapılabilir.
  • Yarışmalar planlanıp firmanın reklamı da olan kalıcı ödüller verilebilir.
  • Fuarlara katılım sağlanabilir.
  • Toplu konutların olduğu bölgelerde festivaller yapılabilir.
  • Konserler planlanabilir.
  • Gezen bir araçla yazlık bölgelerde organizasyonlar planlanabilir.
  • Toplu konutlarının da katılımı ile firma ismini taşıyan hobi bahçeleri yapılabilir.
  • Sosyal sorumluluk projeleri yapılabilir. Atık yağ toplama, kitap toplama gibi

Verdiğimiz örnekler dışında yapılan birçok organizasyon bulunmaktadır. Tamamen bütçe ile alakalı çok daha etkili organizasyonlar planlanabilir. Bu tarz organizasyonları Özel okullar, Hastaneler, Restoranlar, Satış yapan firmalar, Pazarlama yapan firmalar, Teknoloji firmaları ve daha birçok firma kullanmaktadır. Yapılan araştırmalara göre düşük bütçelerle yüksek cirolar elde edilmiştir.

Günümüzde Organizasyon firmaları çok fazla olduğundan doğru, yaratıcı ve sizi anlayan bir organizasyon firması bulmak gerekir.

Firmaların özellikle yapmaları gereken en önemli etkinlik açılış organizasyonudur. Bunlara örnek verecek olursak Kokteyl ve süsleme gibi çeşitli organizasyon dallarıdır. Ayrılan bütçeye göre geliştirilebilir. Yapılacak olan açılış çok büyük bir katkı sağlayacaktır.

Devamını Göster

Tolga Babasız

Nil Organizasyon olarak 10 yıllık tecrübemizle siz değerli ziyaretçilerimize hizmet etmeyi hedeflemekteyiz. Çalışmalarımızda özellikle müşteri memnuniyeti, hizmet kalitesi ve ürün çeşitliliğini ön planda tutmaktayız. Tüm bunlara ek olarak özverili çalışanlarımız sizlere yüksek kalitede hizmet vermek için her zaman hazırdırlar. Aşağıda listesini paylaştığımız hizmetlerimiz ile ilgili bize ulaşmanız veya iletişim formumuzu doldurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca hizmetlerimiz ve ürünlerimiz kısmından detaylı bilgi alabilirsiniz. Doğum Günü Organizayonu Piknik Organizasyonları Okul Organizayonları Okul Tanıtım Organizayonları Sünnet Organizasyonu Her Türlü Site (Konut) Organizayonları Açılış Organizasyonları Kokteyl Organizasyonları

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey