IT ve TEKNOLOJİ

Kurumsal 4.5G’nin İşletmelere Olan 12 Faydası

Artık tüm mobil internet kullanıcıları için 4.5G’ye geçiş tamamlandı. Bu geçiş ile internet hızı en az on kat artacak, film ve müzikler çok hızlı indirilebilecek ve sayfa açılma hızı ise insan gözüyle anlaşılmayacak şekilde hızlanacak.

Diğer taraftan ise son tüketici için hızın yüksek olması sebebiyle ve kotalı internet kullanıcılarının kotalarını farketmeden tüketmeleri ve kotalarını aşmaları halinde yüksek fatura ödemeleri riski de bulunmakta. Bunlar dikkat edilmesi gereken konular.

Tüm bunların yanında 4.5G’nin işletmelere ne gibi faydaları olacak kısmı ise yazımızın konusunu oluşturmakta. Bu yazımızda aslında Kurumsal 4.5G’nin  kullanımı, 4.5G’nin şirket kullanımlarındaki faydaları gibi konulara değineceğiz.

isletmeler_icin_4.5g

Kurumsal 4.5G’nin İşletmelere Sağladığı Avantajlar

 1. 5G ile işletmeler müşterilerine daha hızlı ve kesintisiz hizmetler sunabilecekler. Aslında teknoloji sayesinde müşteriler ile firmalar arasında kesintisiz iletişim kurulabilecek.
 2. Konunun bir de çalışanların kendi içerisinde yani şirket içi iletişim olarak belirtilen kısmı var ki burada da yine şirket içi iletişimde yüksek ve kaliteli hızdan bahsetmek mümkün.
 3. Bulut tekonolojisinin mobil olarak kullanıldığı durumlarda ise kurumsal 4.5G ile hızlıca verilere ulaşabilir aynı zamanda yine telefona bu veriler hızlıca indirilebilir.
 4. Kurumsal 4.5Gile şirketler nesnelerin interneti olarak tabir edilen cihazların kendi aralarında konuşabilmesi ile ilgili olarak da ciddi bir hızlanma söz konusu olacak.
 5. Yüksek boyutta olan dosyalar artık mobilcihazlardan daha hızlı gönderilebilecek
 6. Yurt dışına seyahat eden çalışanlar yine yurt dışı operatörleri ile anlaşmalı olarak ekstra ücretler ödemeyerek yurt dışında da aynı şekilde 5G hizmetindenfaydalanabilecekler.
 7. Yine telefon üzerinden görüntülü konuşmalarınızı HD kalitesinde yapabilir böylece toplantılarda hem ses hem de görüntü kalitesini maksimum seviyede alabilirsiniz.
 8. Müşterilerinizle ve şirket içi iletişimlerinizde fotoğraf ve video gönderip alma işlemleriniz çok hızlı olacak aynı anda 5 ya da 6 fotoğrafı indirebileceksiniz.
 9. Örneğin bir konu hakkında bir sesli veya videolu bilgi notu iletmek istediniz. Bu bilgi notu veya bilgi ortalama 1 dakikalık video ise 3g’de ortalama 7-8 saniye iken 4.5G’de 1 saniyeye kadar inebilmektedir.
 10. Yine toplantıya katılamadığınızı varsayalım katılamadığınız toplantı videosu size iletildi. 2 saatlik bir videoyu izlemek için ortalama 2 dakika beklerken 4.5g’de 10 saniye beklemeniz yeterli olacaktır.
 11. Ortalama web sayfası açma süresi ve 50 saniyeden 0,10 saniyeye kadar düşecek. Bu avantaj ile yine şirketler 4.5g ile zamandan avantaj sağlayacaklar.
 12. Tüm bu işlemleri yapabilmek için sim kartların 4.5G’ye uyumlu olması gerekmekte. Bunun için kullanmış olduğunuz operatöre başvuru yaparak sim kartların değiştirilmesini talep edebilirsiniz.

 

 

Devamını Göster

Cenap Coskun

Dijital Medya sektöründe 6 yıllık deneyimi ve Satış konusunda 9 yıllık deneyimi ile çalışmakta olan Cenap Coşkun Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Cenap Coşkun Kariyer.net, UZMANTV'de Reklam Satış Grup Müdürü ve Tasit.com’da Reklam Satış Direktörü görevini üstlenmiştir. Son olarak arabam.com'da Reklam Satış Müdürü Pozisyonunda çalışmaktadır. Cenap Coşkun hakkında detaylı bilgi için kişisel blog’unu inceleyebilirsiniz. www.cenapcoskun.com Cenap Coşkun ile iletişime geçmek isterseniz bilgi@kucukisletmeler.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey