KÜLTÜR SANAT ETKİNLİK

Kuruluşunda Görev Almaktan Onur Duyduğum Proje: Tazelenme Üniversitesi

Artık Başladık

Yakın çevremde olanlar bilirler, uzun süredir Tazelenme Üniversitesi adında sadece 60 yaş üstü kişilerin okuyabileceği bir Üniversitenin hayata geçirileceği ve bu proje üzerine çalıştığımızdan  bahsetmiştim. Projenin sonunda nihayete erdiğini büyük mutlulukla söyleyebilirim.

Konunun detaylarına indiğimizde ise durum şöyle; Projenin ana mimarı ve sahibi Akdeniz Üniversitesinden Prof. Dr. İsmail Tufan Hocamız ve Tazelenme Üniversitesinin İstanbul’daki ayağından sorumlu olan Hocamız Prof. Dr. Melis Oktuğ. Özellikle projenin hayata geçirilmesinde Melis Hocamızın çok emekler verdiğini söylemeden geçemeyeceğim. Ben de Tazelenme Üniversitesinin kurulmasında elimden geldiğince destek vermeye çalıştım. Yazımda da genel olarak projenin kapsamı ve ilerleyişi ve süreçleri konusunda genel bilgileri paylaşmak istedim.

60 Yaş üstü olup lise mezunu tanıdıklarınız, yakınlarınız varsa ücretsiz olarak eğitim veren Tazelenme Üniversitesine kayıt yaptırabilirler. Detaylı bilgi yazının sonunda  🙂

Yaşlılık Değil, Yaş Alma!

Hepimiz bir yaşlı adayıyız desek sanırım yanlış olmaz. Her geçen gün yaş almamız, büyümemiz olgunlaşmamız da yine insan doğasının işleyen süreci olarak önümüzde duruyor. Tüm bunların sonucunda da doğal olarak yaş alıyoruz.

Tüm süreçlerin sonucunda da yaşlılık konusu insanoğlunu düşündüren önemli bir kavram olarak ortaya çıkıyor. Tam bu noktada benim de kuruluşunda görev aldığım kuruluş çalışmalarında emek verirken çok mutlu olduğum Tazelenme Üniversitesi insanların yaşlılık dönemlerinde de kaliteli hayat yaşamalarını sağlayan belli bir yaşın üstündeki insanların toplumla entegre olmasını amaç edinmek amacıyla kurulmuş önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak artık İstanbulda da hayata geçtiğini söyleyebiliriz.

Prof. Dr. İsmail Tufan ve Prof. Dr. Melis Oktuğ Zengin

Tazelenme Üniversitesi ilk olarak Akdeniz Üniversitesi bünyesinde Prof. Dr. İsmail Tufan Hoca’nın öncülüğünde hayata geçirilmiş olup projenin sahibi olarak faaliyetlerini devam ettirmektedir. Projenin İstanbul ayağı ise Nişantaşı Üniversitesi öncülüğünde faaliyetlerine başlayarak buradaki projenin liderliğini de Prof. Dr. Melis Oktuğ Zengin sürdürmektedir.

Melis Hocamız ile birlikte Akdeniz Üniversitesinden sonra Nişantaşı Üniversitesi bünyesinde Tazelenme Üniversitesinin web sitesinin kuruluşu, Üniversite stratejilerinin belirlenmesi, diğer paydaşlarla olan kurumsal iletişimlerinin sağlanması konusunda birlikte çalışma imkanım oldu ve uzun uğraşlar sonucunda Tazelenme Üniversitesinin İstanbul faaliyetlerini hayata geçirmiş olduk.

Hangi Dersler Bulunuyor?

Tazelenme Üniversitesi derslerinde özellikle 60 yaş üstü kişilerin toplumla entegre olmasında fayda sağlayacak 60 yaş üstü kişierin de hayatta önemli işler başarabileceğinin anlatıldığı teorik dersler verilecektir. Teorik derslerin yanında aynı zamanda parkinson vb hastalıklara karşı direnci arttıracak pratik dersleri de Üniversite eğitim hayatı içerisinde yer alacak.

Tazelenme Üniversitesi Ücretli mi?

Proje yapısı itibariyle sosyal sorumluluk  kapsamında olup sadece 60 yaş üstündeki kişilerin başvurduğu ve bu kişilerin ücretsiz olarak okuyabilecekleri bir Üniversitedir.

Projenin detayları için Tazelenme Üniversitesinin Resmi İnternet sitesine buradan başvurabilir detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Aynı zamanda CNNTURK’teki TV programına da buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=_RwXr6I0fvc

Devamını Göster

Cenap Coskun

Dijital Medya sektöründe 6 yıllık deneyimi ve Satış konusunda 9 yıllık deneyimi ile çalışmakta olan Cenap Coşkun Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Cenap Coşkun Kariyer.net, UZMANTV'de Reklam Satış Grup Müdürü ve Tasit.com’da Reklam Satış Direktörü görevini üstlenmiştir. Son olarak arabam.com'da Reklam Satış Müdürü Pozisyonunda çalışmaktadır. Cenap Coşkun hakkında detaylı bilgi için kişisel blog’unu inceleyebilirsiniz. www.cenapcoskun.com Cenap Coşkun ile iletişime geçmek isterseniz bilgi@kucukisletmeler.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey