YÖNETİM

Küçük İşletmelerde Yönetim

Küçük işletmeler Türkiye’nin lokomotifi ve büyüyen gücü olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Durum böyle olunca küçük işletmelerin ve kobilerde yönetim ve yönetilme konusu da önem arz eden bir hal almaktadır.

Bu anlamda küçük işletmelerde yönetim konusunu detaylandıralım istedik.

 

 

 

  • Konunun net anlaşılması için öncelikle yönetimin ne olduğunu açıklamakta fayda var. Yönetim, daha önceden belirlenen hedeflere insan gücüyle, çalışanlarla birlikte ulaşma yöntemidir. Buna çalışanlar yoluyla hedefe ulaşmak da diyebiliriz.

 

kucuk-isletmelerde-yonetim

Küçük işletmelerde yönetim ve belirlenen hedeflere ulaşmak için yapılması gereken konuları maddeler halinde listelenmesi faydalı olacaktır:

  • İşletme sahipleri sürekli yaratıcı olmalı ve yenilikleri takip etmeliler. Yaratıcı olmaları için de çalışanlarını sürekli cesaretlendirmeliler. Yaratıcılık ve yenilikçilik şirketin gelecekte büyümesini destekleyecek önemli bir noktadır.
  • Küçük işletmelerde yönetim teknolojiyi hayatının merkezine koyarak aynı zamanda da teknolojiyi destekler şekilde olmalıdır. Teknoloji günümüzün vazgeçilmez ve sürekli büyüyen bir alanı olması sebebiyle bu gücü arkasına almak küçük işletmeler için önemli bir avantaj sağlayacaktır.
  • Şirket içi iletişim döngüsünün düzgün bir şekilde organize edilmesi gerekmektedir. Küçük işletmeler için yine büyümenin anahtarları arasında şirket içi iletişimin düzgün yapılması ve çalışanlar ile sürekli iletişim kurulması gerekmektedir.
  • Sert yönetici devri kapanmış Liderler şirketlerin büyümesine damga vurmuştur. Yönetici yönetim tarafından atanan kişi lider ise şirket çalışanlarının bilgisi ve tecrübesi sebebiyle kendilerine seçtikleri liderlerdir. Bu sebeple şirketler çalışanlar arasında motivasyonu sağlamak için yöneticilerden çok liderlere ağırlık vermesi gerekmektedir.
  • Küçük İşletmelerde çalışanlar için eğitim önemlidir. Bu bağlamda çalışanların gelişmesi amacıyla belirli aralıklarla eğitim faaliyetlerine katılması önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Yönetim Danışmanlıkları ve detayları konusunda hizmet almak isterseniz formumuzu doldurabilirsiniz.

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Bilgi Almak İstediginiz Konu (gerekli)

Mesajınız

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey