KOBİ KREDİLERİ

Küçük İşletmeler ve Kobiler için Ticari Krediler

Ticari kredi nedir? sorusunu cevaplayarak konuya başlamak sanırım en doğrusu olacaktır. Ticari krediler; bir işletmenin geliştirilmesi ve büyümesi için yapılması gerekli olan yatırımlar ya da borçların giderleri için kullanılan kredi biçimidir. İster küçük işletme ister büyük işletme olsun her firma bu faydalı hizmetten yararlanmaktadır. İşletmenin büyümesi için ihtiyaç duyulan finansal kaynaklar bankalar sayesinde karşılanıyor ve vadelere ayrılıyor. Bu şekilde sizlere istediğiniz meblağda kredi alma fırsatı doğuyor. Firmalar krediler kullanarak büyüdükleri gibi finans kuruluşlarından danışmanlık desteği de alabilme imkanına sahip olabiliyorlar böylece yatırımın değerlendirilmesi çok daha verimli hale gelebilmekte

Ticari kredi tipleri nelerdir?

Ticari krediler birçok yönden firmaların yararına olmaktadır. Ticari krediler avantajlı bir sistem olup pek çok çeşidi bulunmaktadır. Ticari kredi çeşitleri ise, Rotatif Krediler, Spot Krediler, Kredili Mevduat Hesabı, Iskonto Kredisi, İşletme Kredisi, Döviz Kredileri, Taksitli Krediler, İhracat Kredileri gibi daha birçok kredi işlemlerine yardımcı olur.

ticari-kredi-avantajlari

Ticari kredilerin işletmelere olan avantajları nelerdir?

Bütün firmaların nakit, avans ihtiyaçlarına kalıcı çözüm sağlamaktadır. Kredi ödemeleri belirlenen tarihler arasında yapıldığı için firmalar hiçbir zorluk çekmeden ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler. Bu ve bunun gibi pek çok hizmet için ve müşteri memnuniyeti için sürekli düzenlemeler yapılmaktadır. Ticari kredi sayesinde firmalar kendilerine uygun olan hizmeti çok rahat bir şekilde elde edebilirler. Burada önemli olan çalışmakta olduğunuz veya çalışmayı düşündüğünüz bankanın ürünleri ve genel yapısının sizin işletmenize uygun olup olmadığıdır. Aynı zamanda çalışacağınız bankanın sektörünüzde olan tecrübesi ve referansları da ayrı bir öneme sahip olacaktır.

Ticari krediler hangi durumlarda kullanılır?

Firmalar büyümek ve gelişmek için belirli bir bütçeye ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacın sorunsuz ve kaliteli bir hizmet dâhilinde ticari kredilere başvurup hedeflerine hem daha sağlıklı hem de daha hızlı bir biçimde ulaşırlar. Ayrıca bayi açmak, yeni mağazalar açmak, makine teçhizat alımları örnek verilebilir.

.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey