GÜNCEL KONULARYATIRIM REHBERİ

Kripto Para ve Blockchain Kabul Görüyor

Küresel parasal iş birliğini teşvik etmeyi amacı güden Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası Blockchain ağını tanımak amaçlı bir kripto para üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Şunu söyleyebiliriz; kripto para ve Blockchain kabul görüyor.

Financial Times’tan 12 Nisan’da yayınlanan bir rapora göre, IMF ve Dünya Bankası tarafından geliştirilen coinin ismi Learning coin olacak . Burada amaçlanan kripto paraları ve blockchain teknolojisini tanımak. Bu adımın anlamı kripto para ve blockchain geleceği için sevindirici. Bir nevi genel anlamda kabul görebileceğinin işareti. Kimileri için ‘kripto para ve blockchain kabul görüyor’ diyebilmek için erken kimileri içinse geç kalınmış bir söylem.

Learning coin için çok donanımlı ve geniş bir ekip oluşturuldu. Tamamen araştırmaya odaklanan bu girişim birçok şeyin önünü açması için büyük bir adım. Burada amaçlanan kullanıcıların web tabanlı bir arayüze bağlanmasını sağlamak. Bu proje blockchain tabanına bağlı  kullanıcıların arayüz sayesinde eğitici bloglara, videolara, sunumlara  diğer eğitici bilgilere, araştırmalara erişmelerini sağlayacaktır. Bu arayüze katılan ve katkıda bulunan kullanıcılar para ile ödüllendirilecekler.

Her iki kuruluşun ifadelerine göre, isminden de anlaşılacağı üzere tamamen kripto dünyası ve altındaki teknoloji blockchain tabanını iyi şekilde anlamak maksatlı hem kurumlar hem de kullanıcılar için fayda sağlayacak şekilde düzenlenen bu projeyi hayata geçirmek istiyorlar. Bunun yanı sıra IMF ve Dünya bankası burada hedefledikleri  önemli unsurlardan biride  kara para aklama, terörizm finansmanı gibi yasadışı faaliyetleri önlemek için çözümler üretmek.

Günün sonunda atılan bu adım kripto paraların ve blockchain altyapısının gelişim gösterdiği, kabul gördüğü ve ileride yarar sağlayacağına inanıldığı takdirde her kurumun, her devletin, her şirketin bu değişime açık olduğunu gösteriyor. Bu tarz projelerin bu dünya için 2 önemli kuruluş tarafından gerçekleştirilmesi insanların konuya güvenlerini artıracaktır. Şu anda yaşanan durumda insanlarının çoğunun kripto para dünyasına güvenmemelerinin sebebi;

1. Konuyu detaylı olarak bilmemesi ve hakim olmaması.

2. Kripto paraların sadece yasa dışı eylemlerde kullanıldığını zannetmesi.

3. Güven.

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi her kripto paranın arkasında bir teknoloji, bir fayda var. Projeler iyi incelendiğinde, projenin kimlerle anlaşmalar yaptığını, çalışan ekip, teknolojisini tespit ederek kafalardaki soru işaretlerini kaldırabilirsiniz. Son olarak learning coinin  proje sahibi IMF ve Dünya Bankası bu adımıyla ülkelere ve diğer kuruluşlara gerekli mesajı göndermiş ve  fitili ateşlemiştir. Çok kısa sürede çoğu kimse şu söylemi söylediğinde çok farklı bir dünyayla karşı karşıya kalacağız. Kripto para ve Blockchain kabul görüyor.

Etiketler
Devamını Göster

Aykut Yıldız

Yaklaşık 8 yıldır dijital reklamcılık sektöründe çalıştıktan sonra 2017 yılında kendi şirketimi kurdum . Kurucusu olduğum şirkette aynı zamanda a'dan z'ye dijital reklamcılık ve iş geliştirme alanında şirketlere danışmanlık vermekteyim . Bir önceki şirketimde kuruluşundan bu yana bulunduğum için projeyi hayata geçirme , iş geliştirme ve süreç yönetme konusundaki deneyimlerimi yeni kurulmuş veya kurulacak şirketlere danışmanlık vererek bilgi aktarımı sağlıyorum .

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey