KOSGEB DESTEK TEŞVİK

KOSGEB’den KOBİ’lere özel 150.000 TL’lik Pazarlama Desteği

Kobilerin özellikle büyümesinin ve kurumsal işletmeler haline gelmesinin en önemli yollarından bir tanesi de pazarlama faaliyetlerinin güçlü olmasını sağlamakla mümkün olabilecektir. Bunun da bilincinde olan KOSGEB işletmelerin özellikle pazarlama faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla işletmelere bazı destekler sağlamaktadırlar. İlgili destekleri ise yurt içi ve yurt dışı olmak üzere ikiye ayırmaktalar. Bu yazımızda hem belirtilen yurt içi yurt dışı desteklerin neler olabileceği anlatılacağı gibi aynı zamanda da desteklere işletmelerin nasıl kolay ulaşabileceği anlatılmaktadır.

KOSGEB ilgili pazarlama desteğinin adına “Teknopazar Destek Programı” adını vermektedir. İlgili destek ile işletmelerin teknolojik ürün/prototip tanıtım giderlerine belirlenen oranlar ve şartlarda destek sağlamaktadır.

Teknopazar Destek Programı Ne Zaman Yürürlüğe Girdi?

Pazarlama desteği Teknolojik Ürün veya Prototiplerin Tanıtım Giderlerini karşılamak üzere 12 Temmuz 2016 tarihiyle birlikte işletmelerin hizmetine sunuldu.

İşletmeler İlgili Destekten Ne Kadarlık Bir Süre İle Yararlanabilmekte?

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı (TEKNOPAZAR) işletmelere, yurt dışındaki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için 100.000 (yüz bin) TL’ye kadar, yurt içindeki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için ise 50.000 (elli bin) TL’ye kadar olmak üzere toplam 150.000 TL geri ödemesiz destek sağlıyor. Tüm bölgeler için destek oranı %100 olarak uygulanıyor. Programın desteği 12 ay sürüyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

TEKNOPAZAR Destek Programı’na başvurmak isteyen işletmelerin Ar-Ge projesinin kamu kaynakları ile desteklenerek sonuç almış olması gerekiyor. Ayrıca Patent Belgesi ile koruma altına alınmış  veya Teknolojik Ürün (TÜR) Deneyim Belgesi almış teknolojik ürün/prototipe sahip işletmelerin başvuruları kabul ediliyor.

Hangi Tanıtım Faaliyetleri Kapsam İçerisinde Yer Almaktadır?

Program kapsamında; basılı veya elektronik tanıtım materyalleri, fuarlara katılım, yurt dışı fuarlarda gümrük işlem giderleri, elektronik ticaret (e-ticaret) sitelerine üyelik giderleri karşılanıyor. Bunun yanı sıra yazılı medyada teknolojik ürün/prototipin tanıtımına ilişkin giderler, tanıtım ve pazarlama faaliyetleri ile ilgili seyahatlerde işletmenin en fazla iki çalışanının konaklama ve ulaşım giderleri de destekleniyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için bağlı bulunulan KOSGEB merkezlerine başvuru yapılabilir.

Kaynak: kosgeb.gov.tr

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey