KOSGEB DESTEK TEŞVİK

KOSGEB’den Kobilere 300 Milyon TL’lik Yeni Destek Açıklandı

Son dönemde özellikle kobilerin gelişmesi ve büyümesi için verilen desteklere bir yenisi daha eklendi.  Kosgeb Başkanı Recep Biçer’in açıklamasında göre ilgili destek üç ayrı çağrı ile toplamda 300 milyon TL’yi bulmakta. İlgili destek ile teknoloji alanında gelişmek isteyen firmalar ile farklı sektörlerde olup yine hızla büyümek isteyen firmaların desteklenmesi gündemde. KOSGEB her zaman olduğu gibi yine girişimcileri de ilgili teşvikler ve hibeler kapsamında desteklemeye devam ediyor.

Destek KOSGEB’in KOBİGEL-KOBİ Gelişim desteği kapsamında verilmekte. Toplamda 300 Milyon TL’yi bulan desteğin dağılımı ise şu şekilde:

Destek kapsamında  Bilişim Teknolojileri ile ilgili faaliyette bulunan Kobilere 50 milyon TL,

Hızla büyüyen Kobilere 150 milyon TL,

Kosgeb Destekli Girişimlere İvme’ye 100 Milyon TL

Destek kapsamında başvurular 30 Mayıs- 1 Temmuz 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek. Başvuruları ise girişimcilerin  ve kobilerin bağlı bulunduklarıil ve ilçelerde bulunan kosgeb merkezlerine yapmaları veya kosgeb’in internet siteleri üzerinden başvuru yapmaları da mümkün olabilecek.

Aynı zamanda Recep Biçer’in AA muhabirine yaptığı açıklamada;

“KOBİ ve girişimcilerin yapacağı proje başvurularında Bilişim Teknolojileri KOBİ’lerinin Geliştirilmesi konu başlığında proje destek üst limitinin 100 bin lirası geri ödemesiz olmak üzere toplam 250 bin lira, Hızlı Büyüyen KOBİ’lerde Kapasite Geliştirme konu başlığında 300 bin lirası geri ödemesiz olmak üzere toplam 600 bin lira, KOSGEB Destekli Girişimlere İvme konu başlığında ise 100 bin lirası geri ödemesiz olmak üzere toplamda 250 bin lira şeklinde belirlendi.”  dedi

Kaynak: AA

 

 

Etiketler
Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey