KOSGEB DESTEK TEŞVİK

KOSGEB Yeni Dönemde İmalat Sektörüne Odaklanacak

KOSGEB bilindiği üzere özellikle Küçük ve Orta Boyutlu işletmelerin gelişmesi ve üretime daha fazla katkı sağlaması için hem eğitsel boyutta hem de maddi boyutta destekler sağlamaktadır. Özellikle Türkiye’nin gelecekte ulaşmayı beklediği hedeflerden bir tanesi de üretimle büyüyen sağlıklı bir yapı kurulmasını sağlamaktır.

Bu noktada da KOSGEB küçük işletmelerin üretimde daha fazla söz sahibi olması ve sağlıklı büyümeyi desteklemesi amacıyla imalat sektörüne yeni dönemde daha fazla odaklanarak hem eğitim bacağında hem de maddi olanaklar noktasında destekleyerek imalat sektörünün sağlıklı büyümedeki katkısını aktarmayı hedeflemekte.

KOSGEB Yeni Vizyonunu Açıkladı

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Ankara’da KOSGEB il müdürleri ile yaptığı koordinasyon toplantısında, “KOSGEB’e yeni bir vizyon kazandırarak, ülkenin ekonomik değerine katkı sağlayacak işlere imza atmamız gerekli.” şeklinde konuştu. UZKURT’un yaptığı açıklamadan da anlaşılacağı üzere KOSGEB yeni dönemde yeni bir vizyon çizerek özellikle imalat sektörünün destekleneceğini duyurmuş oldu.

“Bu ülkeye hizmet etmek için ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız.”

Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, KOSGEB il müdürlerine; “Yapmış olduğumuz işleri lüzumsuz görmeden, bir an önce bertaraf etme anlayışı ile değil de en küçük işleri bile önemseyerek yapmalıyız. Bizim yapacağımız olumlu işler hem bize hem de bize bu işi emanet edenlere mal edileceği gibi, olumsuz işlerde aynı şekilde yansıyacaktır. Vatandaş memnuniyeti sizin performans göstergenizdir. Vatandaş odaklı çalışarak, vatandaşın işini ivedilikle çözüme kavuşturmalıyız. KOSGEB’de açmış olduğumuz yeni sayfa ile bu ülkeye hizmet etmek için ne gerekiyorsa onu hep birlikte yapacağız. Her ilde yapmış olduğumuz işlerde birkaç olumlu nokta koyabilirsek bu noktalar zamanla bir bütün halini alacaktır.” diye konuştu.

İmalat Sektörü Kilit Rol Oynayacak

“ Yeni dönemde imalat sanayine yoğunlaşacağız.”

Başkan Uzkurt, KOSGEB’de yeni bir vizyon, yeni bir ekip ile sahaya çıktıklarını, yeni dönemde KOSGEB destekleriyle imalat sanayine yoğunlaşacaklarını söyledi.

Uzkurt, özellikle KOSGEB Destek Programları’nın, imalat sanayinin güçlendirilmesi, teknoloji tabanlı girişimcilerin geliştirilmesi ve yurt dışından ithal edilen ürünlerin yurt içinde üretilmesi gibi başlıklarda yeniden güncelleneceğini ifade etti.

KOSGEB’in ülke ekonomisinde çok farklı bir rol üstlendiğinin altını çizen Cevahir Uzkurt, “Mevzuata sıkışıp kalmamalıyız. Bürokrasiden arındırılmış, vatandaş odaklı çalışarak, yapmış olduğumuz olumlu işler ile somut veriler elde etmeliyiz. Böylece, bize bu emaneti tevdi edenlerin karşısına başımız dik bir şekilde çıkabiliriz.” dedi.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey