KOSGEB DESTEK TEŞVİK

KOSGEB Girişimcilik Eğitim Saatlerini Düşürdü

Bilindiği üzere KOSGEB tüm işletmelere yayınladığı miktarlarda ve şartlarda destek, teşvik ve hibeler sunmaktadır. Şartları önceden belirlenen ve yayımlanan desteklere hak kazanabilmek için KOSGEB’in belirlemiş olduğu eğitimlere katılmak ve bu eğitimlerde de başarılı olmak gerekmektedir. KOSGEB bu dönemde girişimcileri daha da desteklemek ve teşvik, hibelere ulaşımı daha da kolaylaştırmak için eğitim sürelerini 72 saatten 32 saate düşürdü. Bu sayede de girişimcinin eğitimleri tamamlama ve teşvik, hibelere ulaşmada önemli kolaylıklar sağlanmış oldu.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanı (KOSGEB) Recep Biçer , AA muhabirine KOSGEB’in uygulamalı girişimcilik eğitimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

KOSGEB’in girişimcilik desteğinden faydalananların sayısının her geçen yıl arttığına dikkati çeken Biçer, bu sayının 2011 yılında 2 bin 397, 2012’de 4 bin 969, 2013’te 8 bin 66, 2014’te 10 bin 199, geçen yıl ise 11 bini bulduğunu hatırlattı.

Türkiye’deki girişimci sayısını artırmak için gayret gösterdiklerini vurgulayan Biçer, Girişimcilik Destek Programı’ndan faydalanabilmenin ilk şartı olan uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin 72 saatten 32 saate düşürüldüğünü kaydetti. Girişimci olmanın kolaylaştığına işaret eden Biçer, kendi işinin patronu olmak isteyenlere desteklerden yararlanmaları çağrısında bulundu.

Biçer, uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin “e-eğitim” şeklinde elektronik ortamda da verilebileceğini belirterek, eğitimin kapsam, yöntem, süre ve benzer hususlarının işbirliği yapılan kurum ya da kuruluşlarla birlikte KOSGEB tarafından belirleneceğini anlattı.

Daha önce eğitmenlerin KOSGEB tarafından belli bir puanlamaya tabi tutularak belirlendiğine değinen Biçer, yeni uygulamada ise KOSGEB tarafından görevlendirilen kurum personelinin de uygulamalı girişimcilik eğitimlerini verebileceğini söyledi.

Diğer KOSGEB destek teşvikleri hakkında bilgi almak isterseniz yazımızı buradan inceleyebilirsiniz. Kobiler ve küçük işletmeler aynı zamanda girişimciler için kredi şartları hakkında bilgi edinmek için de yine buradan yazımızı inceleyebilirsiniz.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey