KOBI REKLAM PAZARLAMA

Kobiler ve Küçük İşletmeler için Google Adwords Kullanım Klavuzu

Bu yazımızda kobiler ve küçük işletmeler için google adwords nasıl kullanılır ? Bölgesel seçimler nasıl yapılır? Google Adwords yardım uygulamaları hakkında yazımıza ulaşabilirsiniz.

  1. Google’ın herhangi bir ürününü kullanıyorsanız veya bir üyeliğiniz var ise Google Keyword Planner’a girip kullanıcı adı ve şifrenizi girerek ürünü kullanabilmeniz mümkündür
  2. Öncelikle bir Google hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Google hesabı oluşturulduktan sonra Google Kelime Planlayıcısına giriş yaparak ürünü kullanabilirsiniz. Google hesabı oluşturma işlemini buradan yapabilirsiniz.
  3. Hesap oluşturulduktan ve giriş işlemleri yapıldıktan sonra ülke, saat dilimi ve para birimi seçilmelidir. Bu seçimler sonradan değiştirilmesi mümkün olmayan seçimler olması sebebiyle dikkatlice yapılmalıdır. Yine para birimi de aynı şekilde sonradan değiştirilemediğinden ve faturanın da seçilen para birimi ile kişiye iletileceğinden bu kısmı da dikkatli seçmekte fayda var.
  4. Sonrasında hangi alanda faaliyet gösterdiğinizi belirledikten sonra kelime planlayıcısı sizi belirli yönergelerle yönlendirmekte.
  5. Faaliyet alanlarını da belirledikten sonra kelime planlayıcısı üzerinden bölgesel hedefleme yapabilmek mümkündür. Bu hedefleme ülkesel, ülkenin belli bölgeleri, şehir, ilçe, hatta mahalleye kadar hedefleme yapabilmek mümkündür. Bu sayede reklamınızı hangi bölgede gösterileceğini önceden belirleyebilmek mümkündür.
  6. Sonraki süreçte reklam oluşturma stratejileri, bütçe belirleme gibi konuları da ayrıca incelemek gerekmektedir.

google-adwords-kullanim-klavuzu

Aynı zamanda sistem kullanımları reklam yapıları, google adwords yardımı almak isterseniz aşağıdaki iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Bilgi Almak İstediginiz Konu (gerekli)

Mesajınız

Devamını Göster

Cenap Coskun

Dijital Medya sektöründe 6 yıllık deneyimi ve Satış konusunda 9 yıllık deneyimi ile çalışmakta olan Cenap Coşkun Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Cenap Coşkun Kariyer.net, UZMANTV'de Reklam Satış Grup Müdürü ve Tasit.com’da Reklam Satış Direktörü görevini üstlenmiştir. Son olarak arabam.com'da Reklam Satış Müdürü Pozisyonunda çalışmaktadır. Cenap Coşkun hakkında detaylı bilgi için kişisel blog’unu inceleyebilirsiniz. www.cenapcoskun.com Cenap Coşkun ile iletişime geçmek isterseniz bilgi@kucukisletmeler.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey