OFİS BÜRO MOBİLYA

KOBİ’ler Ofis, Büro Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

İşletmelerin hem çalışanlarına karşı hem de müşterilerine olumlu mesaj verebilmesi, ofis ile ilk izlenimlerin yaratıldığı, şirketinizin bulunduğu noktayı göstermesi ve gelecekte nerelerde olacağını gösterebilmesi açısından ofisinizin veya şirketinizin izlenimlerinin ilk dikkat çektiği nokta ofis mobilyalarınızdır. Bu açıdan bakıldığında ofis mobilyalarının nasıl seçilmesi gerektiği ve Kobiler ofis mobilyaları seçerken nelere dikkat etmesi gerektiği ile ilgili belli başlı maddeleri aşağıdaki gibi sıraladık.

Mobilya Seçerken Karar Verme Süreci

Ofisinizin bulunduğu yer, hangi sektörde faaliyet gösterdiğiniz gibi konular önemlidir. Örneğin; bir atölyenin ofis kısmı için mobilya alıyorsanız farklı mobilya türlerini seçmelisiniz. Bir muhasebe ofisi için mobilya arıyorsanız farklı mobilya türü seçmelisiniz.

Sonrasında mobilyalar için ayıracağınız bütçeyi belirlemek gerekmekte. Belirleyeceğiniz bütçeye göre firma seçimleri yapmak en faydalısıdır.

Mobilya Seçerken Firma Seçimi

KOBİ’ler Ofis Mobilyası Seçerken  firma tercihlerinde farklı yollara başvurabilir.  Kobiler için ofis mobilyası seçerken en belirgin yöntemler ; Mobilya çarşılarının içerisinde yer alan ofis mobilyası satan mağazaları gezmek (masko, modoko gibi), internetten araştırmak ya da özel ofis mobilyası yaptırmak olabilir.

Bu noktada mümkün olduğunca ve zaman yettiğince çok mağaza gezip mobilya türlerine ve bütçelerine hakim olmakta fayda var. Mağazayı seçerken yine önemli noktalardan bir tanesi ofis mobilyası konusunda uzmanlaşmış hatta sadece ofis mobilyası satan mağazalardan alış veriş yapmakta fayda var. Daha önceki tecrübelerinden kaynaklı olarak ofis mobilyası satan mağazalar her zaman şirketlerin yaşayabileceği muhtemel sorunları bileceğinden oluşabilecek sorunlara da hızlıca çözüm üretebileceklerdir.
Yine firmanın referanslarını incelemekte fayda var. Hangi firmalara iş yapmış v.s. referans kontrolü de yaşanabilecek muhtemel sorunların önüne geçilmesini sağlayacaktır.

Kobiler için Mobilya Seçimi

Mobilya seçimlerinizi mümkün olduğunca katalog yerine mağazaları gezerek yerinde incelemekte fayda var. Katalog tabi ki bir fikir verecektir ancak alacağınız ürünün satış danışmanının tavsiyesini almak ve sorularınızın cevaplandırılmasın açısından faydalı olacaktır. Yine katolog’dan seçim yapmakla gerçekler arasında fark olması riski de bulunmaktadır.

Mobilyaların Ofis veya Şirket’teki Diğer Mobilyalarla Uyumu

Mobilyaları yeni oluşacak bir ofis veya şirkete seçecekseniz burada bir bütünlük oluşturmak nispeten daha kolaydır. Çünkü satın alacağınız mağazadan veya firmadan destek alarak uyumu yakalamak kolay olacaktır. Ancak şirkette bulunan mobilyalar var ise yine seçilecek mobilyaların ve renklerin mevcut mobilyalarla yakın olmasında fayda olacaktır.

 

Devamını Göster

Ozan Cem Yazgan

Ozan Cem Yazgan 1993 yılında TED koleji Fen bölümünü bitirdikten sonra 2000 yılında Bilkent Üniversitesi Peysaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım Bölümünü bitirmiştir. Yüksek Lisans Eğitimini ise 2004 yılında Çankaya Ünivertisinde tamamlamıştır. Doktora Eğitimini ise Ankara Üniversitesinde Peysaj Mimarlığında 2010 yılında tamamlamış ve Dr. Ünvanını almıştır. Ozan Cem Yazgan aynı zamanda Ankara’da Çankaya Tasarım Grubunda 6 yıl boyunca Tasarım Müdürü Görevini Üstlenmiştir. Ardından Simtaş İnşaat’ta 8 yıl boyunca yine Tasarım Müdürü olarak görevini sürdürmüştür. Simtaş İnşaat’ın ardından Haliç Üniversitesi (Şirket Sayfası) Öğretim Görevlisi olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Sonrasında sırasıyla Lamprika-Aytin İnşaat (Proje Koordinatörü), Tuna Ofis ve Ev Mobilyaları (Proje Satış Koordinatörü). Son iki yıldır ise BMS Mobilya’da Proje Müdürü olarak özellikle Dış Mekan ofis, cafe, restaurant, otel ve sosyal alanlar, spor kompleksleri ve tribün koltukları konusunda uzmanlaşmıştır. Ozan Cem Yazgan ile iletişim sayfamız üzerinden sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey