KOBİ KREDİLERİ

Kobi Kredilerinin Kobilere Sağladığı Avantajlar

Önceki yazılarımızda Kobi Kredilerinin kimlere verildiği, Kobi kredilerine başvuru yaparken gerekli evraklar gibi konularımıza yer vermiştik. Bu yazımızda da kobi kredilerinin kobilere sağladığı avantajlar ve bu avantajlardan faydalanmanın koşullarına değindik.

Kobi Destek Paketi

İşletme sahibi olmak pek çok kişi için hayal olsa da gerek devletin bu konudaki desteği gerekse bankaların kobi olarak adlandırılan işletmelere vermiş oldukları krediler sonrasında gerek yeni bir iş kurmak gerekse mevcuttaki işi büyütmek hiç olmadığı kadar kolay bu açıdan bakıldığında da Kobi kredilerinin çeşitleri günümüzde attığını gözlemliyoruz.

Genel olarak kobi destek paketi şeklinde adlandırılan bu krediler sayesinde kobiler geçmiş dönemlerin aksine çok daha hızlı bir şekilde büyümeye başlıyorlar. Kobi destek paketleri bir çok bankada farklılıklar göstermekte. Kimi bankalar girişim odaklı kredilere yönelirken (TEB) kimileri tarım ve ziraat ve tarım desteklerine yönelirken (Ziraat Bankası) Kimileri de kadın girişimciler ve yeni kuruluş kredilerine odaklanmakta (Finansbank).

Üstelik bu kredilerin kendi içerisinde pek çok farklı avantajı bulunuyor. Bunu için de bankalara gerekli başvuruları yapmak ve bu başvuruları değerlendirmek önemli avantajlar sağlayacaktır. Kobilere de bu avantajları değerlendirmek kalıyor.

Kobi Kredisi Almak Çok Kolay

Geçmiş zamanlarda kredi almak şimdiye oranla çok zordu. Ve verilen tüketici kredileri de kobilerin isteklerini yerine getirmeyecek derecede düşük oranlı oluyordu. Artık bankalar kobi kredilerini verirken kişilere çok büyük kolaylıkla sağlamaktadır. Bu kolaylıkların başında ise vade oranları geliyor. Pek çok banka artık taksit erteleme ve 36 ay vade özelliklerini kullanıcıların beğenisine sunuyor. Üstelik bu kredilerin faiz oranları oldukça uygun. Bankaların kendilerine ait internet sitelerinde yer alan oranlara bakıldığı zaman görüleceği üzere kobiler için özel oranlar oluşturulmuş durumda.

kobi-kredi-avantajlari

 

Bu oranlar üzerinden yapılacak hesaplamalar sonrasında da görülebileceği üzere kobiler kredileri aldıktan sonra vadeleri geldiği zaman ödemelerini çok daha bir şekilde yapabiliyorlar. Böylece işletmeleri ile alakalı istedikleri büyümeyi arzu ettiklerinden kolay gerçekleştirme imkanına erişiyorlar.

Bankaların Kobilere sağladığı şartlar ise ara ödemeli kredi kampanyaları, uzun vadeli kredi kampanyaları (bu tip kredilerin faiz oranları nispeten yüksek kalıyor). Ya da tarım ve hayvancılık kredilerinde olduğu gibi sezon ağırlıklı krediler de almak mümkündür.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey