KOBİ KREDİLERİ

Kobi Kredileri Kimlere Veriliyor ?

Kobiler ve küçük işletmeler hem kuruluş aşamasında hem de büyüme süreçlerinde kredilere ihtiyaç duyarlar. Kredi talepleri yaparken de başvuranlardan bazı evraklar istenmektedir. Önceki yazımızda Kobi Kredi Başvurusu Yaparken gerekli olan evraklar konusunda bilgilendirme yapmıştık. Bu yazımızda da Kobi kredilerinin kimlere verildiği ve kobi kredisi alma şartları konusunda bilgilendirme yapmak istedik. Detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kobi Kredi Süreci

Yeni bir iş yeri açmak isteyen ya da mevcut iş yerini çok daha büyütmek isteyen kişilere şimdilerde pek çok farklı banka kobi kredileri veriyor. Dolayısıyla esnaf ya da kendine ait iş yeri açmak isteyen kişiler de bankalar tarafından verilen bu kredileri kullanabiliyor.

Kobi Kredileri Alma Şartları Nelerdir?

Kişilerin bu kredileri almak adına yapmaları gereken şey ise faiz oranları ve vade seçenekleri bakımından kendilerine en uygun olan bankalar arasından seçim yapmak. Şimdilerde %1,24’ten başlayan faiz oranları ile dilenilen bankadan ihtiyaca bağlı kobi kredileri arasından tercihlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Ancak bu krediye başvururken dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Nasıl ki diğer krediler de ön başvurunun onaylanması sonrasında bankalar kişilerden bazı bilgiler istiyorsa, aynı şekilde kobi kredilerinde de bazı belgeler istenmektedir.

Şahıs şirketleri kobi kredilerine başvururken kimlik fotokopisi, imza beyannamesi, vergi levhası, esnaf sicil kayıt beyannamesi gibi belgeler istenir. Anonim ya da Limited şirketlerin yapacakları başvurularda ise ticaret sicil belgesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri gibi belgeler istenmektedir. İstenilecek kredinin tutarına bağlı olarak bunların yanı sıra iş yeri sahiplerinden farklı belgeler de talep edilebilir.

kobi-kredileri-kimlere-veriliyor

Bu belgelerin tam listesi için yapılacak şey ise banka ile iletişime geçmek gerekir. İstenilen belgelerin eksiksiz bir şekilde bankaya iletildikten sonra olumlu sonuçlanan krediler için kredi tahsis uzmanı kredinin kullandırılması adına kişiler ile iletişime geçer.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey