KATILIM SİGORTACILIĞI

Katılım Sigortacılığı (Faizsiz Sigortacılık) Nedir?

Bu yazımızda Katılım sigortacılığı ve faizsiz sigortacılığının neler olduğu konusunda bilgilendirme yazımıza ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda katılım sigortacılığının genel özellikleri konusunda da yazımızı inceleyebilirsiniz.

Aslen tekafülün ülkemizdeki ismi katılım sigortacılığıdır. Katılım sigortacılığı nedir? Diyecek olursak da yardımlaşma yöntemiyle yapılan karşılıklı sigorta diyebiliriz.

Yine katılım sigortacılığının, faizsiz sigortacılığı başka bir tanımını yapmak gerekirse de birbirini hiç tanımayan insanların bir araya gelerek insanlar arasında zarara uğrayanların birlikte zararının karşılanması olarak da tanımlanmaktadır.

Katılım sigortacılığında sigorta poliçe sahiplerinin primleri bir havuzda toplanmaktadır. Toplanan primler hasara uğrayan poliçe sahibinin zararını karşılamak üzere havuzdan tazmin edilir.

katilim-sigortaciligi-faizsiz-sigortacilik-nedir

Katılım/Faizsiz Sigorta Şirketleri

  • Neova Sigorta
  • Kuveytturk
  • Albaraka Türk
  • Türkiye Finans
  • Vakıf Katılım
  • Vakıf Emeklilik
  • Katılım Emeklilik ( Albaraka Türk, Kuveytturk)
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey