SİGORTA

Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortasının Birleştirilmesi Hakkında Önemli Bilgi

Bu yazımızda Kasko ve Trafik Sigortaları Birleşecek mi? Aynı zamanda kasko ve trafik sigortalarının birleşmesi konusundaki son gelişmeleri aktarmaya çalışacağız.

Türkiye’nin orta vadeli planlarının Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından açıklandığı toplantıda Maliye Bakanı Naci Ağbal’in de belirttiği üzere kasko ve trafik sigortalarının birleşmesi konusu gündeme geldi. Bu noktada vatandaşın uzun süreden beri ciddi sıkıntılar çektiği ve yüksek maliyetler konusunda önemli şikayetlerde bulunduğu hükümet tarafından da bilinmekteydi. Bu konunun da gündemde olduğunu bilen Naci Ağbal özellikle dış hasarı olan araçlarda yüksek bedelli sigorta primlerinin ödenmesinin vatandaşı mağdur ettiğini ve bu mağduriyetin giderilmesi için iki sigortanın birleştirilmesi ve birleştirilen sigortanın da ödenecek priminin daha düşük bir fiyatta olmasının gündeme alındığı beyan edildi. Buradaki asıl amacın kasko sigortasını yapmak ve zorunlu trafik sigortasının kaldırılmasını gündeme almak olduğu belirtildi.

SİGORTA TALEPLERİNİZ İÇİN BAŞVURU

Aynı şekilde hasarlı olan taşıtların sigorta primlerindeki yüksek artış ve aracın fiziki hasara uğraması sebebiyle ortaya çıkan primin de yüksek olması aracını tekrar sigorta ettireceklere veya sigortasını yenileyeceklere büyük yük getirmekte olduğunun da hükümet tarafında farkında olunduğu yine aynı toplantıda vurgulandı.

kasko-ve-zorunlu-trafik-sigortasi-birlesecek-mi1

 

Sonuç olarak araç sahiplerinin yüksek sigorta primine katlanmaktan kaynaklı olarak yaşadıkları sorunları iki sigorta yapmak yerine sigortaların birleştirilmesi ve birleştirilen sigortanın da priminin düşürülmesi konusunda hazine bakanlığının çalışmalara başladığını anlıyoruz. Konu hakkında gelişmeleri takip edecek ve yine sizlere son gelişmeleri aktaracağız.

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey