Başarılı Kadın Girişimciler

Kadın Girişimcilere Kredi veren Bankalar

Kadın girişimcileri desteklemek amacıyla özel bankalar tarafından destek kredileri ve finansal destek hizmetleri verilmektedir. Bu yazımızda da bankaların kadın girişimcilere özel olarak verdikleri kredilerin neler olduğu ve bu kredilerin kadın girişimcilere sağladığı avantajları detaylandırdık.

Finansbank Kadın Girişimci Kredisi

Finansbank Avrupa Birliği Kalkınma Bankası ile birlikte ortak çalışma çerçevesinde kadın girişimcilere toplam tutarı 50 milyon Euro olacak şekilde girişimci kredisi kullandırtmakta. Banka 36 aya kadar vade imkanı da sunmakta. Yine açıklamasında bu krediyi işini veya işletmesini büyütmek isteyen girişimcilere destek olarak sunduklarını belirtmekte. Yani hiç işi olmayıp yeni iş kurmak isteyenlere kredinin kullandırılıp kullandırılamayacağı ile ilgili ekstra bilgi sunulmuyor. Bu konuda da bilgi almak için bankaya başvurmak en doğrusu olacaktır.

Garanti Bankası Kadın Girişimci Destek Kredileri

  • İşyeri alımlarında 96 ay vadeye kadar TL ve Döviz kredisi kullandırılmakta.
  • Otomobil kredisi 60 aya kadar vadeyle kadın girişimcilere kullandırılmakta
  • Kadın girişimcilere özel üretim süresi boyunca kısa vadeli krediler kullandırılabilmekte. Bu krediler Rotatif krediler Spot Krediler veya taksitli kredi imkanlarından faydalanabilirler. Rotatif kredilerle istenilen dönemde spot kredilerle de alacak tahsili gibi durumlar için krediler kullanılabilir. Bu kredileri kefalet, ipotek karşılığı kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda alacaklarınızı temlik edebilir, alacaklarınız için aldığınız çek/ senet gibi teminatları kullanabilirsiniz.
  • Ticari faaliyetiniz ihracat üzerineyse rotatif ve spot nakit kredileri ihracat alacaklarınızla aynı para birimi üzerinden kullanır, maliyetleriniz TL, gelirleriniz USD/ Euro ise kur değişiminden etkilenmezsiniz.

Garanti Bankası Kadın Girişimcilere Özel KGF Kefalet Desteği

Kadın girişimcilerin kredi kullanırken yaşadığı teminat sıkıntısına çözüm getirmek amacıyla, Kredi Garanti Fonu’yla (KGF) imzalanan“Garantili Kadın Girişimcilerin Kredilendirilmesine İlişkin Kefalet Desteği Protokolu” ile en fazla 1 yıldır faaliyet gösteren 40 yaşını aşmamış ya da 1 yılın üzerinde sürede faaliyet gösteren 50 yaşını aşmamış şahıs şirketleri ile en fazla 1 yıldır faaliyet gösteren 40 yaşını aşmamış ya da 1 yılın üzerinde sürede faaliyet gösteren 50 yaşını aşmamış, hisse oranı en az %51’i kadın ortağa ait olan işletmeler ihtiyaçları olan finansmana KGF desteğiyle ulaşabiliyorlar

Kadın Girişimcilere özel olarak sunulan diğer hizmetler;

  • Hazır Hesap, POS, Şirket Kredi Kartı ve Bonus Business, Dış Ticaret Hizmetleri, KOBİ Emeklilik Planı (KEP), Garanti Factoring ve Garanti Leasing işbirliğiyle factoring-leasing.Garanti Factoring ve Garanti Leasing işbirliğiyle factoring-leasing.
  • Şirketiniz ya da şahsınız adına TL ya da döviz cinsinden çek karnesi, Düzenli ödemeler ve faturalarınızın otomatik ödenmesi, Kurumsal İnternet şubesi ve Cep Şubesi, Vergi, SGK tahsilatı ve online Bağ-Kur ödemeleri, Kambiyo işlemleri, döviz, efektif alış ve satış işlemleri, 444 KOBİ- 444 5624’den detaylı bilgi ve yardım alabilirsiniz.

TEB Kadın Girişimler İçin

  • TEB Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu desteğiyle kadın girişimcileri desteklemek amacıyla İş Hayatında Kadın programı kapsamında kendi işini kurmayı planlayan ve halihazırda işletme sahibi olan kadınlara kredi desteği vermektedir.
  • Bu açıdan TEB belirtilen kriterlere uyması halinde kadın girişimcilere 36 vade ve 75 bin TL’ye kadar teminatsız kredi vermektedir.
  • TEB Kadın Girişimleri için yıllık cirosu ve aktif büyüklüğü 50 milyon TL’yi aşmayan, çalışan sayısı 250’den az firmaların kullanabileceği kredi destek programına başvuru yapabilir

kadin-girisimcilere-kredi-veren-bankalar

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey