Başarılı Kadın Girişimciler

Kadın Girişimci Destekleri Hakkında Bilgiler

Dünyamız hızla değişiyor hızla değişen dünyada ise kadınlar sosyal hayatta olduğu kadar iş hayatında da söz sahibi olmaya başladılar. Bu noktada özellikle bankalar devlet kurumları ve özel şirketler kadınları girişimci olmaya veya girişimi olan kadınları ise işlerini büyütmeye teşvik ediyor.

Ek olarak Bankalar ise sektörde ilk defa kadın bankacılığı birimi kurmaya başladı ve İŞGEMS KAGEM başta olmak üzere birçok kurum kadın girişimciler için özel olarak programlar hazırlayarak sunmaya başladı. Boyner tedarikçi ağında yer alan kadın girişimcilere eğitimler verirken Vodafone ise kadınların hobilerini girişime dönüştürmelerine destek oluyor. Hangi bankaların kadın girişimcilere kredi verdikleri ile ilgili bilgi almak isterseniz ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bankalar ve Devlet Kadın Girişimcilere Ne Gibi Destekler Sunuyor?

İş dünyasında esen kadın rüzgârı ‘’kadın bankacılığı’’ ismi ile hızla yükselen yeni bir iş kolunun dolmasına sebep oldu. Garanti’den TEB’e neredeyse tüm bankalar bu alana özel olarak kredi ürünleri sunuyor. Avrupa Kalkınma Bankası kadın girişimcilere bankalar aracılığı ile 300 milyon Euro kredi kullandırma hedefi belirledi ve bu açıdan bakıldığında birçok kadını çok yakın zamanda kendi işinin patronu olmanın beklediğini söylemek mümkün.

Kosgeb’ten Kadın Girişimcilere Destek

2010 senesinden itibaren oldukça etkin bir şekilde Girişimcilik Destek Programı geliştiren ve bu kapsamda birçok girişimciyi iş sahibi yapan KOSGEB dahilinde 150 bini aşkın kadın girişimci adayı eğitim alırken aralarından 7 bini kendiişlerini kurmayı başardı. Bu kapsamda bayanlar Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alıyor. Eğitimlerini tamamlayan kadın girişimciler işletmelerini kurararak İş Geliştirme Merkezine dahil olup Yeni Girişimci Desteği’nden faydalanabiliyorlar. Söz konusu girişimci Desteğinin 30 bin TL’lik kısmı geri ödemesiz 70 bin TL’lik kısmı ise geri ödemeli olarak veriliyor.

Finansal Krediler Dışında Kadın Girişimcileri Destekleyen Kuruluşlar

Bankalar ve devlet dışında ise kadın girişimcileri farklı kampanyalar ile Vodafone, Boyner, B-Fit, Farmasi, Daikin, Turkcell ve TİSVA gibi birbirinden farklı pek çok firma destekliyor.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey