KİTAP ÖNERİLERİ

Jo Nesbo’dan Hamam Böcekleri Kitabı

Bu yazımızda Norveç Polisiye romanlarının önemli temsilcilerinden olan Jo Nesbo’dan Hamam Böcekleri Kitabını inceliyoruz. Detaylar için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tayland’da Geçen Heyecanlı Hikaye

Norveçli polisiye yazarı Jo Nesbo’nun Herry Hole  dizisinden  yeni bir kitap. Hamam Böcekleri Doğan kitaptan çıktı. Kitabı dilimize Can Yapalak çevirmiş. Hery Hole Jo Nesponun yada Norveç polis edebiyatının dünyaya armağan ettiği etkileyici karakterlerden. Sarışın uzun boylu iri kıyım bir dedektif. Bir miktarda alkol problemi var. Hole’un sadece Oslo’da değil kimi maceralarında dünyanın herhangi bir yerinde mesleğini icra ettiğine tanıklık ediyoruz. Nitekim sözünü ettiğimiz hamam böcekleri de Tayland’ta geçiyor ama önce kısaca yazar Jo Nesbo’dan söz edelim.

Jo Nesbo

Nespo  aynı zamanda bir müzisyen şarkı sözü yazarı ve ekonomist bütün bu işlerde yolun sonuna geldiğine karar verip roman yazmaya karar veriyor. Herry Hole karakterini yarattığı polisiye dizinin ilk kitabı 1997’de yayınlanmıyor ve kısa sürede bir fenomene dönüşüyor. Jo Nespo da en iyi İskandinav polisiye romanlarına verilen Glasske ödülünü kazanıyor.

Hamam Böcekleri Kitabının Konusu

Herry Hole dizisi 40 dile çeviriyor ve 30 milyon satıyor. Hamam Böceklerine dönecek olursak Herry Hole bu kez görev sebebiyle Tayland yolculuğuna çıkıyor. Neden? Çünkü Norveç’in Tayland Büyükelçisi bir otel odasında  ölü bulunur. Norveç Başbakan’ının da yakın dostu olan büyükelçi sırtından bıçaklanmıştır. Hal böyle olunca dedektifimiz Tayland’a yolculuğa çıkar.

Kitap Ne Zaman Yazılmış?

Jo Nesbo hamam böceklerini 1998’de yazmış. Yani tam da Uzak Asya’nın amansız bir ekonomik krize sürüklendiği yıllar. Jo Nesbo da hep yaptığı gibi fonda kullandığı ülkenin yaşamakta olduğu gerçekliği gayet başarılı biçimde aktarmış bu romanında da.

Hamam Böcekleri Kitap Fiyatları

Kitap internet üzerinden alınabildiği gibi fiyatlarının da uygun olduğu söylenebilir. Örneğin Maksimum kitapta 23 TL’ye satılan kitap aynı şekilde d&r da 22 TL’ye bulunabilir. Yine idefix Kitabı 20 TL’den satışa sunarken Hepsiburada sitesinden 21 TL’ye kitabı temin etmek mümkün. Aynı zamanda kitap Inkılap Yayınları’ndan 23 TL’den satışa sunulmuş.

Kitabın Teknik Özellikleri

  • Medya Cinsi : Ciltsiz
  • Hamur Tipi : 2. Hamur
  • Sayfa Sayısı : 392
  • Ebat : 13,5 x 21
  • İlk Baskı Yılı : 2017
  • Baskı Sayısı : 1. Basım
Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey