TADİLAT & DEKORASYON

İşyeri Tadilat ve Dekorasyon Sürecinde Yaşanabilecek Muhtemel Sorunlar

Tadilat ve Dekorasyon sürecinde sık rastlanılan sorunlardan bir tanesi de hizmet verecek kuruluşun verilen işi verilen ve istenen şekilde bitirip bitirememesi sorunudur. Yani verilen işin müşteri memnuniyeti sağlanarak sürecinde bitirilip bitirilemediğidir. Bu noktada kurumsal ve işini iyi yapan firmalarla çalışmak oldukça önemlidir. Bu firmalara ulaşmak ve kaliteli hizmet almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

Ekstra Masraf

Başta anlaşılan ve konuşulan, üstünde anlaşılan işlerin işin sonuna gelindiğinde farklı olması veya başta anlaşılan ve belirtilen sürelerde işlerin yapılamaması gibi sorunlar, aynı zamanda işlerin yarıda bırakılıp ara verilmesi, süreç içerisinde ekstra masraflar çıkartılması gibi sorunlar bu süreçlerin en önemli sorunları olarak göze çarpmaktadır.

Hizmeti veren firma yetkilisiyle iletişim

Bu noktada hizmeti alan kurumun işi yapan kişilerle (ustalarla) direkt iletişimde olmaması ve hizmeti veren firma yetkilisiyle muhatap olması önemlidir.

Ofis ve İşyeri Tadilatı Sürecinde Yaşanacak Sorunların önüne geçmek için; Sürecin en başında açık olarak konuşulması ve başta mutabık kalınan konuların bir sözleşme ile imza altına alınmasıdır. Böylece her iki tarafı da koruyan resmi evrak vasıtasıyla süreç güvence altına alınmış olmaktadır. Bu firmalara ulaşmak ve kaliteli hizmet almak için formumuzu doldurabilirsiniz.

Anlaşma Süreci Aşamaları:

  • Tadilat yapılacak yerin ziyaret edilmesi ve keşif yapılması,
  • Tadilat yapılacak yerin metrakare, ölçü, yükseklik gibi alanların çıkartılması, mümkünse bilgisayar ortamında demo hazırlanması, bu demo karşılıklı karar verilecek şekilde 3D animasyonlarla da yapılabilir,
  • İşin ölçeğine göre maliyetinin hesaplanması ve teklif hazırlanması, (küçük oranlar da olsa beklenmedik durumlara karşılık küçük maliyet sapma paylarının bırakılmasında fayda var)
  • Ofis ve İşyeri Tadilatı Sürecinde Yaşanacak Sorunların önüne geçmek için detaylı sözleşme hazırlanması faydalı olacaktır. Sözleşmede akıllarda soru işareti bırakmayacak şekilde tüm detayların belirtilmesi.
  • Sözleşmede aksi bir durum belirtilmediği sürece ek bir ücret talep edilmeyeceğinin belirtilmesi,
  • Yapılacak tadilatın bitiş süresinin sözleşmeye eklenmesi ve bu süre içerisinde hangi işin ne zaman yapılacağının belirli bir programa bağlanması,
  • İşi yapacak kurum ile çalışmak önemlidir dolayısıyla tüm süreçlere beraberce karar verilmesi ve bu süreçlerin sözleşmede belirtilmesi,
Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey