KOBİ KREDİLERİ

İşyeri Açma Kredisi Hakkında Detaylı Bilgi

Şüphesiz ki yeni bir iş kurmanın en zor aşaması gerekli finansmanı sağlayabilmektir. Girişimciler kendilerine ait öz sermayelerinde sıkıntı yaşadıklarında genel olarak banka kredilerine başvurmaktadırlar. Bu noktada sorulması gereken soru İşyeri açma kredisi nasıl alabilirim sorusudur? Ülkemizde hizmet vermekte olan hemen hemen tüm bankalar girişimcilere işyeri açma konusunda teşvik olabilmek adına birbirinden farklı pek çok kredi ürünü sunsa da burada dikkat edilmesi gereken nokta doğru kredi ürününe erişim sağlayabilmektir. Bu nedenle tüm bankaların alternatiflerini inceleyerek en uygun faiz ve taksit imkânını sunan banka ile çalışmak önem taşımaktadır.

Peki, işyeri açma kredisi nasıl alınır?

Hemen hemen tüm özel ve kamu bankaları farklı kampanya ve isim adı altında müşterilerine işyeri kredisi sunmaktadır. Bankalar arasında farklılık gösteriyor olsa da genel olarak İşyeri açma kredisi 2015 yılı için işyeri ekspertiz değerinin en çok %75’i için oldukça uygun faiz oranları ve 120 ay vade ile kullanılabilmektedir. Bankalar girişimcilerden kredi kullandırmak için farklı şartlar arıyor olsa da iyi bir iş planınız varsa ve kredi puanınız yüksekse hemen hemen tüm bankalardan kredi kullanabiliyorsunuz. İşyeri açma kredisi şartları bu anlamda bankalardan bankalara göre farklılık göstermektedir.

isyeri-acma-kredisi

İşyeri Açma Kredisi Devlet Desteği

Son dönemlerde İşyeri açma kredisi devlet destekli olarak talep eden işletmelere sağlanmaktadır. Bu tür kredilere Kamu tarafından sağlanan ve en çok tercih edilen destekler ise KOSGEB tarafından sağlanan desteklerdir. Devlet KOSGEB aracılığı ile sene boyunca farklı dönemlerde değişik iş alanları ya da sektörler için faiz desteği sağlamaktadır. Son olarak 100.000 esnafa 25.000.-TL ve kadın girişimciler için ise 30.000.-TL kredi kampanyası sunan KOSGEB de bu kapsam dahilinde kullandırılan kredilerin %75’e kadar olan faiz tutarlarını KOSGEB tarafından karşılanmaktadır. Bunun için yapılması gereken ise KOSGEB veri tabanına kayıt olarak KOBİ beyannamesini doldurmaktır. Gerekli incelemenin ardından KOSGEB tarafından geri dönüş yapılmaktadır.

Yine şirketlerin kurulum aşamasındaki kredileri konusunda bilgi edinmek isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey