IT ve TEKNOLOJİ

İşletmeler için Server Backup’ları

Server’lar şirket teknoloji alt yapısı için önemli kalemlerden bir tanesi olması sebebiyle server kurulumları önemli olduğu kadar kurulum ve kullanımlardan sonraki backuplar da sürecin önemli parçaları haline gelmiş oluyor. Server kurulumları sonrasında server yedekleme (server backup) süreçleri hakkındaki detaylı yazımızla konuyu detaylandırmak istedik.

İşletmeler için Server Backup’larına Neden İhtiyaç Duyulur ?

Günümüzde serverlarda en çok rastlanan konu veri kaybı ve veri güvenliğidir. Serverlar her ne kadar dayanıklı cihazlar olsalar bile bozulma olasılığı bulunmaktadır. Bunun dışında gittikçe artan dışarıdan ataklar’a karşı koymak, dosya şifreleme ve çalışan personelin yanlışlıkla bir dosyayı silmesi gibi durumlarda mutlaka bir işletmeler için backup’a ihtiyaç duyulur. Server kullanım esnasında çökse veya yansa bile yeni bir server alıp sonradan yedeklenen bilgiye dönerek sürecin kaldığı yerden devam etmesi sağlanabilir.

isletmeler-icin-server-backup

İşletmeler için Server Backup Süreci

  • Serverlar’da  backup günlük olarak yapılması tercih edilir. Ayrıca şirket çıkış saatinden 2-3 saat sonraya planlanması önemlidir. Çünkü tüm işlemler bittikten sonra yedeği almış olur gece herhangi bir olumsuz durum olması halinde sabah yedeğe geri dönüş yapıp kalınan yerden çalışılmaya devam edilebilir.
  • Yedekleme cihazının gizli yerde tutulması da çok önemlidir. Olası bir hırsızlık durumunda bilgiler kaybolsa veya çalınsa bile yinede şirket verileri güvence altına alınmış olur.
  • Her gün içeri alınan yedeğin bir kopyasını da haftalık olarak dışarıda tutulması olası bir  server yedekleme cihazının elektriksel olarak bozulmasında dışarıdaki yedek sayesinde veriler ve datalar kaybolmamış olur.

Server Backupları, server kurulumu ve server konusunda danışmanlık hizmeti almak isterseniz aşağıdaki iletişim formumuzu doldurmanız yeterli olacaktır.

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Bilgi Almak İstediginiz Konu (gerekli)

Mesajınız

 

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey