SİGORTA

İş Yeri Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş yeri sigortaları kobilerin, şirketlerin ve küçük işletmelerin sık sık yaptığı yıllık olarak düzenli olarak yenilediği sigorta türlerindendir. İş yeri sigortalarının genel ve özel şartları bulunmaktadır. Genel şartlar bütün sigorta şirketlerinin zorunlu olarak verdiği teminatlar kapsamına girmektedir. Özel teminatlar ise sigorta şirketinden sigorta şirketine göre değişmekte olup aynı zamanda ek teminat ödemeleri yaparak da alacağınız ekstra sigorta paketleri de oluşabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında küçük işletmeler, kobiler ve şirketlerin iş yeri sigortaları yaptırırken nelere dikkat etmesi gerektiği ile ilgili yazımızı siz okuyucularımız ile paylaşalım istedik.

İş yeri sigortaları yaptırırken dikkat edilecekler

İş yeri sigortası yaptırırken sigorta acentelerinden farklı farklı teklifler almak faydalı olacaktır.
Her şirketin mutlaka tanıdığı sigorta şirketleri ve acenteleri vardır ancak farklı alternatifler oluşturabilmek adına en az 3 teklif almak faydalı olacaktır.
Teklif alma kısmını abartmamak da gerekmektedir. Örneğin 5 farklı sigorta şirketinden alacağınız teklifler kafanızı fazlasıyla karıştırabilir ve sigorta şirketlerinin teminatları ve poliçe kapsamları içerisinde kaybolup gidebilirsiniz. Bu anlamda 3 sigorta şirketi teklifi daha makul olacaktır.

Sigorta Şirketlerinden alınan tekliflerin değerlendirilmesi

Bu aşamada herkesin doğal olarak baktığı ilk madde teklifin değerlendirilmesi aşamasıdır. Bu konu da oldukça şirketler oldukça hassas davranmaktadır. Yine bu noktada değerlendirme yapmak için bakılması gereken noktalardan bir tanesi de verilen teklifler arasındaki fiyat farklarıdır. Fiyat farkları sigorta şirketinin verdiği teminatlardan kaynaklanıyor olabilir. Bu noktada tekliflerde verilen cam kırılması teminatı, hırsızlık sigortası teminat bedelleri veya iş yerinde oluşan ekstra hasarlar için verilen ek teminatlar olup olmadığına bakmakta fayda var.

is-yeri-sigortasi-yaptirirken2

Ödenecek sigorta primi düşük olan sigorta poliçesi sizi tam anlamıyla korumuyor olabilir. Bu noktada verilen teklifler kadar verilen tekliflerin sigorta poliçelerine de dikkat etmekte fayda var.

İş yeri sigortaları ve kurumsal sigortalar konusunda detaylı bilgi almak isterseniz formumuzu doldurmanız yeterli olacaktır.

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Bilgi Almak İstediginiz Konu (gerekli)

Mesajınız

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey