ŞİRKET SEYAHAT REHBERİ

İş Seyahatlerinde Zaman Yönetimi

İş seyahatlerinde zamanlama uçak biletinin alınmasından iş seyahatinin bittiği noktaya kadar olan sürecin tamamı olarak tanımlayabiliriz. Zamanlamanın önemi sabah erken kalkmakla başlayıp havaalanında bilet check-in yapma süreci ile devam etmektedir. Yine yurt dışındaki toplantı saatlerinin düzenli organize edilmesi açısından da öneme sahiptir. Tüm bu önemli noktaların ve iş seyahatine çıkacaklar için tavsiyelerimize aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  • Birden çok yerde yapılacak toplantılarınız varsa oranın trafik durumunu toplantılar arasındaki kilometre ve süreleri önceden bilip organizasyonu buna göre yapmakta fayda vardır.
  • Seyahat öncesi şirket içi planların yapılması müşterileri ve şirket içi iletişimde olduğunuz ve sorumluluğunuz olan kişilerle gitmeden önce gerekli haberlerin verilmesi mailinize out of office kurulması gibi uyarı uygulamalarını kurmanız fayda sağlayacaktır.
  • İş seyahatinizdeki toplantılarınız bitti şimdi gelelim dönüş yoluna dönmeden bir gün önce her ihtimale karşılık dönüş programınızı yapıp döndüğünüzde yapacağınız işlerin üzerinden kısa bir özet geçmek döndüğünüzde karışıklık yaşamamanıza fayda sağlayacaktır
  • İş seyahatinden döndüğünüzde yapılan seyahat ile ilgili toplantı yapılan iletişime geçilen ve size yardımcı olan kişilere şirketinize döndüğünüzde teşekkür maili yazmak önemli bir inceliktir. Bu sebeple arada böyle bir not iletelim istedik.

 

is-seyahatlerinde-zaman-yonetimi

  • Aynı zamanda seyahat esnasında yapılan toplantıda geçen konuları toplantı notları başlığı altında gerçekleşen konuşmaları ve toplantı notlarını toplantı yapılan kişilere iletmek projenin hayata geçiş hızını arttıracak zamandan tasarruf sağlayacaktır.
  • İş seyahatinde zamanlamanın önemli parçalarından birisi de döner dönmez acil işler hariç olmak kaydıyla sıcağı sıcağına hızlıca konuşulan projeleri bitirip sonuçlandırmak faydalı olacaktır. İlerleyen dönemlere atılan işler hatırlanma zorluğu ve konunun soğuması sebebiyle zorluklar yaşatacaktır.

İş Seyahatleriniz ile ilgili danışmanlık ve destek almak isterseniz aşağıdaki iletişim formumuzu doldurmanız yeterli olacaktır.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey