ŞİRKET SEYAHAT REHBERİ

İş Seyahatlerinde Yaşanabilecek Tatsız Tecrübeler

İş Seyahatleri şirket çalışanları için pozitif ve negatif tecrübeler barındırır. Bir başka yazımızda pozitif tecrübelerimizi anlattığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise iş seyahati yapan veya yurt dışı iş seyahati yapan kişilerin karşılaşabilecekleri veya karşılaştıkları negatif durumları gelecekte iş seyahatine çıkacaklara bir rehber olması açısından paylaşalım istedik.

 • Negatif yönlerinden birisi çok iş seyahati yapmanız sebebiyle check-in kuyruklarında uzun süre geçirmiş olmanızdır.
 • Yine havaalanında gecikmelerden kaynaklı geçirilen süreler
 • İş seyahatleri genelde kısa süreli gidip gelmeleri içerdiğinden dışarıdan bakanlar için seyahat havası olsa da aslında seyahat eden için zor ve herhangi bir yeri göremeyebilir.

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTALARI İÇİN BAŞVURU FORMU

 • Yine iş seyahatlerinde ekstra zaman yoksa havaalanı, otel ve toplantı yeri arasında geçen bir üçlü döngüye dönebilir.
 • Otel yeri ve ayarlamasını siz yapmadıysanız veya daha önce gidilen bir otel değilse otelin kalitesi ile ilgili süprizlerle karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple gitmeden önce otel hakkında internetten bilgi edinmeye çalışmakta fayda var. Bilgi edilinemiyorsa sürpriz oranı biraz daha artmış demektir.
 • Yoğun iş seyahati yapanların da genelde ailelerine çok fazla vakit ayıramadıkları da bir geçektir. Sevdiklerine vakit ayırmak isteyenlerin ise çok iyi planlama yapması gerekmektedir.
 • Aynı şekilde tek yaşıyorsanız evinizin düzenli olmaması, son ödeme tarihi geçmiş faturalar bunlara örnektir.
 • İş seyahatinin yoğun yapılıyor olması kişinin toplumdan soyutlanması arkadaşlarla az süre geçirilmesi ve akrabalara az vakit ayrılması gibi durumlar söz konusu olabilir
 • Yoğun seyahat programlarının sonucunda da kişiler seyahat etme isteksizliğinden dolayı her tatilde arkadaşları ve akrabalarıyla vakit geçirmek yerine evinde zaman geçirmeyi tercih etmektedir. Bu durum da yine sosyalleşememe kısır döngüsüne girilmesini sağlamaktadır.

is-seyahatlerinde-olumsuz-tecrube

 • İş seyahatleri yoğun yük taşımak demektir bavullar, bilgisayar çantaları, tabletler, akıllı telefonlar (bazıları için özel ve iş telefonları olmak üzere iki akıllı telefon) kişi ile bütünleşik bir hal alır.
 • Sık iş seyahati yapanlar için düzenli yemek yiyememekten kaynaklı (sürekli havaalanı ve uçak yemekleri yemekten kaynaklı) sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Sık seyahat edenler için bir diyetisyen danışmanlığına başvurmak faydalı olabilir.

 

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey