ŞİRKET SEYAHAT REHBERİ

İş Seyahatinde Giyim

İş seyahati ciddi toplantıların olduğu yoğun tempoda geçecek ve stresli ortamların da olabileceği düşünülürse gideceğiniz ülkenin iklim koşullarına bağlı olarak giyinmekte fayda vardır. Sıcak bir ülkede aşırı sıcaklardan rahatsız olmamak veya dönemine göre soğuk bir ülkede aşırı soğuklardan hastalanmamak için gitmeden önce iklim koşulları ile ilgili araştırma yapmak en doğrusudur.

Yine yurt dışı iş seyahatlerinde giyim sizin kişiliğiniz ve temsil ettiğiniz kurum ile ilgili imaj temsili olacağından giyeceğiniz elbiselerin kalitesine ve düzenine özen göstermenizde fayda olacaktır.

İş seyahati esnasında bavula yerleştirilen kadınlar için elbise erkekler için takım elbiselerin kolay kırışmayan özel kumaşlardan olması her zaman önemli avantaj sağlayacaktır. Kolay kırışan kumaşlar bavula yerleştirilen elbiseler olması sebebiyle sizi zor duruma düşürebilir.

İş seyahatlerinde kiri ve lekeyi kolay göstermesi sebebiyle kadın ve erkeklerin açık renkli giyisilerden ziyade koyu renkli giyisileri tercih etmesi faydalı olacaktır. Açık renkli elbiseler her zaman hareket halinde olan iş seyahati yapanlar için her zaman büyük risk taşımaktadır.

İş seyahatlerini sık yapanlar için psikolojik açıdan bir nebze olsun rahatlamak isterlerse en önemli tavsiyemiz her seyahatte farklı stil kullanmaları ve giyisilerini sık değiştirmeleridir. Yapılan bu küçük değişiklikler zorlu iş seyahatlerini bir nebze olsun kişilerin psikolojik açıdan rahatlamasını sağlayacaktır.

is-seyahatinde-giyim

İş seyahati yapacaklar iş seyahat süresine göre eşya almaları önemlidir. 1-2 günlük seyahatler için iki bavul almak ya da uzun süreli seyahatlerde az giyim eşyası almak iş seyahati yapacaklar için sorun yaratabilir. Bu açıdan gidilecek şehir ve geçirilecek gün sayısına göre giyim eşyası almak en faydalı yöntem olacaktır.

Uçakta klima derecelerinin dengesizliğinden kaynaklı olarak sık hastalanabilme riski bulunmaktadır. Bunun için klimayı da düşünerek giyinmek faydalı olacaktır.

İş seyahatlerinde vize ve iş seyahatleri organizasyonları hakkında danışmanlık ve hizmet almak isterseniz iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Bilgi Almak İstediginiz Konu (gerekli)

Mesajınız

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey