ŞİRKET SEYAHAT REHBERİ

İş Seyahat Çantası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş seyahatleri tatil için yapılan seyahatlerden farklı olması sebebiyle hazırlanış biçimi, çanta tercihleri de tatil çantalarına göre farklılık gösterebilmekte. İş seyahatleri için hangi çantalar tercih edilmeli? Bu tercihleri yaparken hangi kriterleri göz önünde bulundurmalıyız konusunda bir yazı derledik.

  • İş Seyahat çantası seyahat edilecek süreye göre değişiklik göstermektedir. Seyahat süresi günü birlik gerçekleşecekse sırt çantası veya laptop çantaları tercih edilebilir. Bir haftaya kadar yapılacak iş seyahatlerinde orta düzey bir bavul tercih edilebilir bir haftadan uzun sürecek bir seyahat gerçekleşecekse bavul tercih etmek faydalı olacaktır.
  • Konu iş seyahati çantası seçmek olduğundan seçilen çantanın teknolojik aksesuarları destekleyici özellikleri olması her zaman seyahat edecek kişi ve kişiler için fayda sağlayacaktır. Teknolojik açıdan laptop ve tablet şarj edebilmesi, yürürken veya hareket halindeyken bile cihazlarını şarj edebilmesi, tablet ve bilgisayar kılıfları özellikleriyle The North Face Surge II Charged Şarjlı Laptop çantası bu anlamda tavsiye edilebilir bir modeldir. Bu çanta tipi kısa süreli seyahatlerde elektronik cihazları da şarj edebilme özellikleriyle ergonomi ve fayda sağlayacaktır.

SEYAHAT SİGORTASI İÇİN BAŞVURU FORMU

  • Aynı zamanda iş seyahat çantaları sık seyahat edenler için ergonomi oldukça önemlidir. Özellikle sırt çantası kullananlar için omuz destekli olması, omurga kanalına oturuyor olması omurgadaki, beldeki ve omuzdaki baskıyı hafifletmesi oldukça önemlidir. Omuzda askı süngeri, müzik çalar aparatları için özel çıkışlar,
  • Bavul tipi çantalar arasında değerlendirme yaparken ergonomisi ve kolay taşınabilirliği açısından 4 tekerlekli ve çekilebilir deri çantalar tercih edilebilir. Aynı zamanda dört tekerlekli, deri bavullar iş seyahatleri için faydalı çantalardır. 4 tekerlekli bavullar için önemli noktalardan bir tanesi de düz zeminde kullanışlı olması. Yani taşlı yollar veya düzgün olmayan yollarda kullanım olacaksa özellikle kadınlar için zorluklar oluşabilir. Bu açıdan havaalanından direkt metroya giriş veya direk transfer yapılacaksa, araba ile gidilmek istenen yere gidilecekse herhangi bir sorun olmayacaktır.
  • Bavul veya çantalar kişilerin imajını yansıtması sebebiyle şık ve kişiyi temsil eden çantalar kullanılması tavsiye edilebilir. Bu açıdan sık seyahat edenler için belki maliyetli olacak ama ergonomi açısından maliyetli çantalar tercih edilmelidir. Sonraki süreçlerde sağlık sorunları yaşamamak ve düzgün mesaj vermek için bu tip çantalar kullanılabilir.

 

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey