KOBİ KREDİLERİ

İş Bankası Küçük İşletme Kredi Seçenekleri

Küçük işletmeler gerek kuruluş aşamasında gerekse ticari faaliyetlerini sürdürdükleri dönemde sürekli olarak krediye ihtiyaç duyarlar. Bu kredi ihtiyacı bir mal alımı veya ihracat gibi sebeplerle ortaya çıkabilir. Bizler de bu yazımızda küçük işletmelere bankaların sunmuş olduğu kredi seçeneklerinin neler olduğunu anlatalım istedik. Bu anlamda İş Bankası özellikle Küçük İşletmelere sunduğu seçeneklerde ön plana çıkmakta biz de bu yazımızda özellikle İş Bankasının Küçük İşletmelere sunduğu kredi avantajlarından bahsedelim istedik.

Küçük İşletmeler için TL Kredisi

Bu kredi tipinde İş Bankası işletmelere 36 ay vadeye kadar ödeme seçenekleri sunmakta. Banka detaylı bilgiyi ise daha çok şubeleri aracılığıyla vermektedir. İlgili kredi tipi bankanın nakdi krediler özelliğinin altında bulunmakta.

İş Yeri Kredisi

Bu Kredi tipinde ise daha çok küçük işletmenin fabrika alımları, dükkan alımları, dershane alımları gibi alımları yapmak isteyen işletmelere sunduğu seçenekler arasında yer almaktadır. İlgili kredi tipi daha çok taşınmaz alımlarını desteklemek amaçlı kullandırılan krediler olarak geçmektedir.

Krediyi kullandırma şartları ise;

teminata alınacak taşınmazın ekspertiz değerinin maksimum %50’sine kadar,

  • TL veya dövize endeksli TL ödeme seçenekleri ile,
  • 60 aya varan vadelerle,
  • aylık taksit ödemeli veya esnek ödemeli olarak kredi kullanmak mümkün olabilmektedir.

Kendi İşim Kredisi

Bu kredi tipinde ise banka işletmelere hız ve basitlik vadediyor. Bankanın kredi açıklaması ise; Esnaf ve şahıs işletmelerinin mali durumlarına özgü, hızlı ve basit süreçlerle kredi imkanı “Kendi İşim Kredisi” ile İş Bankası’nda. Siz de kendi işinizin sahibi iseniz kefalet ve/veya madde teminat vermeden Kendi İşim Kredisi’nden yararlanabilirsiniz.

İş Yeri Kira Kredisi

İlgili kredi tipinde ise banka dükkan, büro vb her türlü işyerinin kiradan kaynaklı ihtiyaçlar için kredi kullanma imkanı sunmaktadır. İşletmeler kendi kiralarını ödemekte zorlanma durumu oluşursa bankanın ilgili hizmetinden faydalanarak kira ödeme kredisi kullanabilirler. Bankanın müşterilerine sunduğu hizmetler ise şu şekilde;

İşyeri Kira Kredisi;

  • Kira bedellerinin, aylık yerine kiralama süresine uygun olarak peşin tahsil edilmekte olduğu bölgelerde ticari faaliyetlerini sürdürmekte olan,
  • Aylık kira bedellerinin peşin ödenmesi suretiyle işyeri sahibi tarafından sunulabilecek indirimlerden yararlanmak isteyen, tüm ticari müşterilere sunulmaktadır.

İşyeri Kira Kredisinden tüzel kişi tacirler her türlü gayrimenkul kiralamalarında, gerçek kişi tacirler ve serbest meslek erbapları ise ticari faaliyetlerinde kullanmak üzere kiralayacakları işyerleri kapsamında faydalanabilmektedir.

Kira Temlikli Kredi

İşletmenin acil ihtiyaçları için kira gelirlerinizi temlik ettirerek bankadan kullanabileceğiniz kredi türüdür. Bankanın bu noktada sunduğu şartlar ise şu şekildedir.

  • Herhangi bir gayrimenkul (arsa ve tarımsal arazi hariç) sahibi olan ve sahip olduğu gayrimenkulünden düzenli kira geliri elde eden,
  • Söz konusu kira ödemelerine Bankamızın aracılık etmekte olduğu

tüm ticari müşterilere sunulmaktadır.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey