IT ve TEKNOLOJİ

İnstagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hepimizin aklında gelen ilk konulardan bir tanesi de instagram hesabımızı nasıl dondururuz ve dondurduktan sonra tekrar nasıl aktif hale getiririz. Bu yazımızda özellikle bu iki konuya değineceğiz ve hesabınızı dondurduktan sonra tekrar nasıl aktive ederiz bunları anlatmaya çalışacağız.

Instagramın Kısa Tarihi ve Kullanıcı Sayısı Hakkında Bilgiler

Hepimizin bildiği üzere Instagram ücretsiz fotoğraf veya video  paylaşabileceğimiz son dönemde popülaritesini arttırmış önemli bir sosyal medya uygulamasıdır. Instagram tarihine baktığımızda ise Ekim 2010’da  Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kuruldu. İnstagram ilk başta sadece IPhone ,İPad.IPod Touch gibi cihazlarda kullanılırken 2012 Nisan’da ise android 2.2 Akıllı cep telefonları da kullanılmaya başladı.

2012 Nisanına geldiğimizde ise Instagram medya devi facebook tarafından rekor bir fiyatla 1 milyar dolara satın alındı. Satın alındığında 30 milyon kullanıcısı ve 13 çalışanı olan Instagram 2017’nin ilk Çeyreği itibariyle 700 milyon kullanıcı sayısına ulaşmıştır.  Instagram App store ,Google Play online satış mağazalarında ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Instagram Hesabınızı Nasıl  Dondurursunuz?

Instagram hesabınızı çeşitli sebeplerle  dondurmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Geçici olarak kapatma denilen bu  işlem sayesinde kısa veya uzun bir müddet sonra Instagram’a kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün.

Instagram hesabınızı bilgisayar, tablet ve akıllı cep telefonundan rahatlıkla dondurabilirsiniz. Bu iki işlemin nasıl yapıldığını sizlere görsel ve yazılı şekilde anlatmaya çalışacağız.

Sitemize bilgisayar, tablet ve akıllı cep telefonu giriş sağlıyor olabilirsiniz. Bilgisayar, tablet ve akıllı cep telefonu gibi cihazlarınızda Instagramınız açık değilse ilk olarak bu  görüntü gelecektir.

Ardından dondurmak istediğiniz Instagram hesabına giriş yapınız. Hesabınıza girdiğinizde önünüze ikinci  bölümdeki görüntü gelecektir. Eğer Zaten kullandığınız cihaz da Instagram’ınız  açıksa da ikinci görüntü direk olarak ekranınıza çıkacaktır .

Kırmızı ile işaretli olan bölgede hesabını neden kapatıyorsun? Seçeneklerinden birini seçiniz.  Daha sonrasında Instagram şifrenizi giriniz, bu işlemi yaptığınız takdirde Instagram hesabınız dondurulmuş olacaktır.

Dondurduğunuz Instagram Hesabını Tekrar Aktif Hale Getirme Nasıl Olur?

Dondurduğunuz  İnstagram hesabınıza  kısa veya uzun bir zaman  sonra tekrar kaldığınız yerden devam etmek isteyebilirsiniz. Dondurulmuş Instagram hesabına  tekrar girmek için Instagram uygulaması giriş yapınız ardından kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğinizde dondurduğunuz İnstagram hesabınız aktif hale gelecektir .

Dondurduğunuz Instagram Hesabı için Önemli Bilgiler

Instagram dondurma işlemi yaptığınız ve önceden  paylaştığınız resimler videolar aktif hale geldiğinde de Instagram sayfanızda olacaktır. Ayrıca önemli bir bilgi olarak dondurduğunuz  instagram hesabına tekrar aktif hale geldikten sonra dondurmak istersiniz 7 gün beklemeniz gerekmektedir. 7 gün geçtikten sonra tekrar yukardaki işlemleri yaparsanız Instagram hesabınız tekrar dondurulmuş olacaktır.

Tüm detaylar için aşağıdaki resmi instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey