OFİS BÜRO MOBİLYA

İkinci El Ofis Mobilyası Alımı Nasıl Olmalı?

Ofislerin ne kadar değerli olduğunu bilen kişiler, yüksek masraf yaparak mükemmel ve lüks bir ofis kurma derdi içerisinde kendilerini paralayabilirler. Hatta reklam masraflarından kısalım, daha iyi ofisimiz olsun diyerek, asıl büyümelerinin tetikleyici unsuru pazarlama kalemlerinden para harcarlar. Ne olur sonra? Büyüyememe, iflas, çöküş, elde kalan lüks ofis mobilyaları…

Ne yapmak lazım?

Şirketi açtınız. Her şeyi çok detaylı şekilde düşünmeniz lazım. İlk zamanlar ne kadar az gider, o kadar çok gelir demek. Bu kuralı hiçbir zaman unutmamak gerekiyor. O nedenle ofis dekorasyonunuzu ikinci el ofis mobilyası satan spotçuları gezerek tasarlamanız gerekecek. Elbette bir ofis için mükemmellik ve çekicilik önemlidir. Çünkü müşterilere iyi bir firma olduğunuzu göstereceğiniz yer ofislerdir. Ofisin mükemmel olması da bir pazarlama türüdür. Ancak diğer reklam çalışmalarından kısarak, ofise para harcamak kadar önemli değildir. Çünkü her sıfır ürünün en az sıfır kadar temiz bir alternatifi var. İkinci el ofis mobilyaları…

ikinci-el-ofis-mobilyasi-alimi

İkinci el Ofis Mobilyaları Nasıl Seçeceğiz?

  • Ofisinizin yapısı, ölçüleri seçeceğiniz mobilya ile uyumlu olmalıdır. Örneğin küçük bir ofisiniz veya iş yeriniz varsa koltuk, kanepe yerine sandalye ağırlıklı mobilyalar seçmek faydalı olacaktır.
  • Öncelikle güvenilir bir ikinci el ofis mobilyası satan bir yer bulmak gerekir.
  • Bulduktan sonra ikinci el ofis ürünlerini incelemek lazımdır.
  • İkinci el ofis mobilyalarında belli bir noktaya kadar kusurlar kabul edilebilir ancak çok fazla yıpranma ve kusur varsa, almak doğru olmayabilir. Ancak fiziki görünüşünde herhangi bir çizik ve deformasyon gibi durum gözükmüyorsa almak uygun olacaktır.
  • Aynı zamanda satıcıdan sizin kontrolleriniz haricinde başka bir sorunu olup olmadığını sormak belli bir süre için oluşabilecek hasarları güvence altına alınacağı garantisi almak da faydalı olacaktır.
  • Özellikle sandalye alıyorsanız sandalye duruş ayarlarının olduğu kısımları iyice kontrol etmek gerekir ayarlama kolları yükseklik alçaklık kısımları genelde en sorunlu yerlerdir.
  • 2.el ofis mobilyası alacağınız yere gitmeden önce referans araştırması da yapmakta fayda vardır. Önceden yapılan referans araştırması sayesinde süprizlerle karşılaşmazsınız.
  • Bu şekilde mobilya seçimi yaparak profesyonel görünümlü bir ofisi daha ucuza döşemenin avantajını yaşayacaksınız.
Devamını Göster

Ozan Cem Yazgan

Ozan Cem Yazgan 1993 yılında TED koleji Fen bölümünü bitirdikten sonra 2000 yılında Bilkent Üniversitesi Peysaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım Bölümünü bitirmiştir. Yüksek Lisans Eğitimini ise 2004 yılında Çankaya Ünivertisinde tamamlamıştır. Doktora Eğitimini ise Ankara Üniversitesinde Peysaj Mimarlığında 2010 yılında tamamlamış ve Dr. Ünvanını almıştır. Ozan Cem Yazgan aynı zamanda Ankara’da Çankaya Tasarım Grubunda 6 yıl boyunca Tasarım Müdürü Görevini Üstlenmiştir. Ardından Simtaş İnşaat’ta 8 yıl boyunca yine Tasarım Müdürü olarak görevini sürdürmüştür. Simtaş İnşaat’ın ardından Haliç Üniversitesi (Şirket Sayfası) Öğretim Görevlisi olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Sonrasında sırasıyla Lamprika-Aytin İnşaat (Proje Koordinatörü), Tuna Ofis ve Ev Mobilyaları (Proje Satış Koordinatörü). Son iki yıldır ise BMS Mobilya’da Proje Müdürü olarak özellikle Dış Mekan ofis, cafe, restaurant, otel ve sosyal alanlar, spor kompleksleri ve tribün koltukları konusunda uzmanlaşmıştır. Ozan Cem Yazgan ile iletişim sayfamız üzerinden sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey