SÖZLEŞMELER

Günlük Araç Kiralama Sözleşmesi Hazırlarken Bilmeniz Gerekenler

Günlük araç kiralamaları son dönemde popüler olan gün geçtikçe de popülerliğini arttıran bir kiralama modeli. Popüler olan bu kiralama modeli ile ilgili olarak da yapılan sözleşme maddeleri ve bu sözleşmelerde dikkat edilecek hususlar konusunda bilgilendirme yapalım istedik.

Sözleşmeye kiraya veren ve kiralayan bilgileri ad, soyadı, adres, telefon gibi bilgiler detaylı olarak eklenmelidir. Yine kiralayan tarafın bu bilgilerin doğru olduğunu taahhüt ettiğine dair madde eklenebilir.

Günlük araç kiralama sözleşmesinde aracı eksiksiz olarak teslim edildiğine dair madde

Günlük araç kiralama sözleşmesinde aracı eksiksiz olarak teslim edildiğine dair madde eklenmelidir. Aynı zamanda kiralayan da eksiksiz olarak aracı iade edeceğini edilmeyen kısmı ile ilgili ekstra faturalandırma yapılacağı belirtilmelidir.

Aracın hangi amaçlarla kullanılamayacağına dair maddeler belirtilmelidir.

Kanun dışı kullanımlar ve sigorta kapsamı dışı hasarların kiralayanın sorumluluğunda olduğuna dair bilgi sözleşmeye eklenmelidir. Alkol, uyuşturucu gibi yasaklı madde kullanımlarından dolayı oluşacak tüm cezaların kiralayana yansıtılacağı şeklinde madde sözleşmede yer almalıdır.

Kiralama sürecince ortaya çıkan hukuki ve cezai yaptırımlar

Kullanım hatalarından kaynaklanan hasar ve masrafların sorumluluğunun kime ait olduğu günlük araç kiralama sözleşmesine bir madde ile eklenmelidir.

Kiralama sürecince ortaya çıkan hukuki ve cezai yaptırımlar aracın tesliminden sonra tebliğ edilmiş olsa bile kiralayanın sorumluluğundadır ve buna ilişkin bir madde sözleşmede mutlaka olmalıdır.

Kiralamalar günlük olacağından gecikmelerde oluşabilecek durumlarda saatlik ücretlerin kiralayana yansıtılacağı şeklinde madde eklenmelidir.

gunluk-arac-kiralama-sozlesmesi-hazirlarken

Günlük Araç Kiralama Sözleşmesi hazırlarken kiralayan kişinin aracı yurtdışına ancak kiralama şirketinin onayıyla çıkarabileceğine ilişkin bir madde eklenmelidir.

Günlük araç kiralama sözleşme örneği de ilgili yazımızda bulunabilir.

Günlük araç kiralama konusunda hizmet almak isterseniz iletişim formumuzu doldurarak bizimle temas kurabilirsiniz.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey