IT ve TEKNOLOJİ

GSM Şirketlerinden Kobilere Mobil Saha Çözümleri

Özellikle saha ekiplerine sahip olan şirketler veya mobil personeli ağırlıkta bulunduran şirketler için önemli sorunlardan bir tanesi de verimlilik, zaman yönetimi ve maliyetlerin düşürülmesi gerekliliği her zaman en çok üzerine düşünülen ve kafa yorulan süreçlerden bir tanesidir. Bu bağlamda teknoloji şirketleri de bu tarz sorunların çözümü için, verimlilik artışı sağlamak için aynı zamanda maliyetlerin düşürülmesi amacıyla çözümler üretmektedirler. GSM şirketleri de son yıllarda sadece telefon konuşmalarında hizmet kalitesini arttırmanın yanında aynı zamanda şirket ve kurumlara da özel çözüm üretmeye başlamışlardır.

Bu anlamda saha ekiplerinin yönetimi ve verimlilik artışı sağlayan çalışmalar genelde Mobil Saha Operasyonları ve Mobil Saha Çözümleri gibi isimler şirketlerden şirketlere göre değişse de asıl amaç saha ekiplerinin doğru yönlendirilmesidir. Bu yönlendirme ve verimlilik uygulamalarını da GSM şirketleri kurumlara ve şirketlere sunar hale gelmişler.

Peki, GSM şirketlerinin özellikle saha ekibi yoğunlukta olan şirketlere sağladığı avantajlar nelerdir?

  • Mobil Çözümler sayesinde ekipler arası hızlı iletişim sağlanmasıyla hizmet kalitesinin ölçümlenmesini sağlamak ürün satışı gerçekleştiren şirketler için de stok takiplerinin yapılması mümkün kılınmaktadır.
  • Müşteri memnuniyetinde belirli oranda data tutulması önemli avantajlar sağlamaktadır. Saha ekibi müşteri ile ilk temas kuran kişiler olması sebebiyle saha ekibinin ileteceği memnuniyet dataları gelecekte müşteriler noktasında nelerin yapılıp nelerin yapılamayacağının netleşmesi açısından önem arz etmektedir. GSM operatörleri bu noktada yapılacak entegrasyonla akıllı cihaz üzerinden müşteri memnuniyet datasının merkezde toplanması ve bu dataların yorumlanmasını sağlayacak bir raporlama hizmeti sunmaktadırlar.
  • Mevcut sistemler saha ekiplerinin trafikte geçirmiş oldukları süreyi, yakıt sarfiyatı gibi verileri direkt olarak takip edebilme hizmeti sunduklarından maliyetlerin düşürülmesi ve müşteriye dokunmada ve hizmet kalitesinde önemli oranda artış sağlamak mümkün olabilecektir
  • Kurumsal hizmetler çerçevesinde GSM operatörleri saha ekipleriyle anlık bilgiler paylaşabiliyorlar örneğin kur değişkenliği, stoktaki ürünün sayısının değişkenliği gibi anlık bilgiler mobil cihazlara anında iletilebilmekte ve müşteriye doğru net bilgiler sağlanabilmektedir.
  • Yine saha ekipleri ürünler ile ilgili dökümanlara elindeki akıllı telefon veya tablet ile dosya merkezinden rahatlıkla ulaşabilmekte böylece hem müşteriye anlık olarak sunum yapabilmekte hem de saha ekibinin gelişmesi sağlanmaktadır.

mobil-saha-cozumleri-teknolojileri

GSM şirketleri son teknolojik gelişmeleri çok yakından takip etmekte ve işletmeler için de önemli derecede fayda sağlayacak çözümleri sunmaktadırlar. Bu noktada Kobiler, Küçük İşletmeler ve firmalar için GSM şirketlerinin teknolojik hizmetlerinin kullanılmasını tavsiye etmekteyiz.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey