IT ve TEKNOLOJİ

GSM Operatörlerinden Makineler Arası İletişim

Makineler arası iletişim dünyada ve Türkiye’de oldukça popüler olan işletmelere sağladığı operasyonel kolaylıklar ve maliyetleri önemli oranda düşürmesi sebebiyle Kobiler, Küçük İşletmeler ve Kurumlar için önemli avantajlar sağlamakta şirketlerin de büyümesinde önemli roller oynamaktadır. Bu sebeple yazımızda gelişen teknolojinin kurumlara sağladığı avantajları yazımızda yoğun olarak kullanılan hizmetlerin bilgilendirmesini yapmak istedik.

GSM Operatörlerinden Araç Takip Özelliği

Makineler Arası İletişim En önemli avantajlarından biri araç takip sistemleridir. Özellikle ister küçük ister büyük araç filosuna sahip şirketler filolarının veya şirketlerin nerelerde olduklarını ve belirlenen hat üzerinde hareket edip etmediklerini takip edebilirler. Aynı zamanda bu teknolojik özellik araçların ne kadar yakıt yaktıklarını veya tatil günlerinde yapılan yol ve kilometre hesaplarını öğrenebilme şansına sahip olmaktadırlar.
Bu sistemin kullanılabilmesi için ilgili hizmeti veren GSM operatörlerinin sim kartına sahip olmak ve bu simkartı anlaşmalı olan teknik servis aracılığıyla araçlara eklenmesiyle mümkün olacaktır.

Bu hizmet Türkiye’de faaliyet gösteren tüm GSM operatörleri tarafından verilmektedir.

GSM Operatörlerinden İşyeri, Mağaza ve Şubeleri Kamera ile Takip

Bu özellik ile şirketler bir data sim kart özelliğine sahip olarak istedikleri zaman şubelerini, iş yerlerini ve mağazalarını düzenli olarak takip edebilirler. Bu özellik temelde ilgili kişilerin/sorumluların istedikleri yerden kameralar vasıtasıyla şirketlerini takip edebilme avantajına sahip olabilmektedir. Aynı zamanda sistem hem güvenlik hem de yangın gibi birçok durumun takip edilmesini sağlamakta

Bu hizmet Türkiye’de faaliyet gösteren tüm GSM operatörleri tarafından verilmektedir.

gsm-makineler-arasi-iletisim

GSM Operatörlerinden Mobil Yazarkasa Hizmetleri

Mobil Yazarkasa kullanımları daha çok müşterilerinden Mobil Yazarkasa aracılığıyla ödeme alan işletmeler ve şirketler için geçerli olan bir özelliktir. Burada işletmeler Mobil Yazarkasalarını müşterinin ayağına kadar götürüp kredi kartından çekimler gerçekleştirebilirler. Bu noktada da GSM operatörleri işletmelere özel çözümler sunmaktadırlar. Bu çözüm sayesinde işletmeler müşterinin olduğu yerde Mobil Yazarkasa posları ilgili GSM operatörünün sim kartı takılı olan Mobil Yazarkasa pos ile işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Bu hizmet Türkiye’de faaliyet gösteren tüm GSM operatörleri tarafından verilmektedir.

GSM Operatörlerinden Saha Ekiplerini Takip

Bu özellik ile firmalar sahada bulunan çalışanların nerede olduklarını, plan dahilinde ilerleyip ilerlemediklerinin takibi aynı zamanda saha ekiplerinin yönlendirilmesi, görev ataması yapılması mümkün kılınmaktadır.

Bu hizmet Türkiye’de faaliyet gösteren tüm GSM operatörleri tarafından verilmektedir.

Devamını Göster

Cenap Coskun

Dijital Medya sektöründe 6 yıllık deneyimi ve Satış konusunda 9 yıllık deneyimi ile çalışmakta olan Cenap Coşkun Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Cenap Coşkun Kariyer.net, UZMANTV'de Reklam Satış Grup Müdürü ve Tasit.com’da Reklam Satış Direktörü görevini üstlenmiştir. Son olarak arabam.com'da Reklam Satış Müdürü Pozisyonunda çalışmaktadır. Cenap Coşkun hakkında detaylı bilgi için kişisel blog’unu inceleyebilirsiniz. www.cenapcoskun.com Cenap Coşkun ile iletişime geçmek isterseniz bilgi@kucukisletmeler.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey