KOBI REKLAM PAZARLAMA

Google Adwords Hesap Yönetimi

Her reklam çalışmasında olduğu gibi Google reklamlarında da belli başlı yönetim şekilleri vardır. Bu yönetim şekilleri Google Bütçe Yönetimi, ya da birden çok Google Adwords hesabınız var ise birden çok hesabı yönetmek için Google Yönetici hesabı ile mümkün olacaktır. Google Adwords kullanımı yaparken Adwords yönetiminin nasıl olması gerektiği ile ilgili başlıklarımız aşağıdaki gibidir.

Google Adwords Yönetimi Nasıl Olmalıdır?

Google Adwords Yönetimi genel hatlarıyla anlatmak gerekirse tıklama başı birim maliyetlerin özellikle rekabetin yüksek olduğu kelimelerde düşük tutulmaya çalışıldığı bir sistem adwords yönetiminde faydalı olacaktır. Bunun için de yapılması gereken yine genel hatlarıyla sitenizde bulunan kelimelerle yakın kelimelere reklam vermek ve de sitenizin genel yapısının düzgün olması tıklama birim maliyetleri açısından fayda sağlayacaktır. Örneğin tekstil ürünleri satan bir işletmeniz varsa bunun için yapmanız gereken elbise, çorap, takım elbise kelimelerine reklam vermek reklam verenin avantaj sağlayacağı bilinmektedir. Tekstil sektöründe faaliyet gösterirken “oyuncak, Mouse veya oto yedek parça” reklamı vermek hem verimsiz hem de yüksek maliyetli olacaktır.

Google Adwords Fiyatları Belirleme

Bu aşamada kişiler veya kurumlar bir başlangıç bütçesi belirlemeliler ve belirledikleri bütçeyi ilk 1-2 ay içerisinde deneme sürecinde yapılan adwords reklam çalışmasının test edilmesi bu testin akabinde standart bir bütçe üzerinden gitmek gerekmektedir. Test sürecinden sonra standart belirlenen bütçe belirlenmeli ve bu bütçede ısrar edilmelidir. Belirlenen bütçenin sonradan düşürülmesi Adwords yapısında negatif olarak algılanacaktır. Bu açıdan baştan belirlenecek bütçe önemli süreçlerdendir.

 

google-adwords-hesap-yonetimi

Google Adwords Reklam Metini Oluşturma

  • Kullanıcının aradığı anahtar kelimelere reklamlar yazmak kullanıcının aradığı kelime ile verilen reklamların uyuşmasını sağlayacak ve bazı reklamlarda bu uyuşmadan kaynaklı olarak reklam metinlerini daha da belirginleştirmek için kalın çizgilerle belirginleştirmektedir.
  • Hedeflenen kelimelerle ilgili grafikleri ve istatistikleri görmek isterseniz de Google trends veya Google adwords keyword tool kullanarak ilgili kelimelerin popülaritesini görebilmek mümkündür
  • Reklam metinlerinizde birkaç farklı versiyon kullanmak faydalı olacaktır. Google talep gören reklam metinini ön plana çıkartacağından oluşturulan her metnin iyi seçilmiş olması fayda sağlayacaktır.
  • Reklam metini ürünü veya hizmeti satmayı düşündüğünüz kitleyi etkilemeli ve aksiyon olmaya, harekete geçirmelidir

Google adwords iletişim konularında, Google Adwords Danışmanlık ve Google adwords ajansı ile iletişime geçmek isterseniz aşağıdaki iletişim formumuzu doldurmanız yeterli olacaktır.

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Bilgi Almak İstediginiz Konu (gerekli)

Mesajınız

Devamını Göster

Cenap Coskun

Dijital Medya sektöründe 6 yıllık deneyimi ve Satış konusunda 9 yıllık deneyimi ile çalışmakta olan Cenap Coşkun Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Cenap Coşkun Kariyer.net, UZMANTV'de Reklam Satış Grup Müdürü ve Tasit.com’da Reklam Satış Direktörü görevini üstlenmiştir. Son olarak arabam.com'da Reklam Satış Müdürü Pozisyonunda çalışmaktadır. Cenap Coşkun hakkında detaylı bilgi için kişisel blog’unu inceleyebilirsiniz. www.cenapcoskun.com Cenap Coşkun ile iletişime geçmek isterseniz bilgi@kucukisletmeler.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey