KİTAP ÖNERİLERİ

Girişimcilik Kültürü ve Kobiler Kitabı Hakkında

Bu yazımızda Girişimcilik ve Kobiler için sisteme olan faydalarının anlatıldığı aynı zamanda kobilerin ve küçük işletmelerin iş hayatları boyunca sahip olmaları gereken stratejilerin neler olması gerektiği ve strateji belirleme konusunda rehberlik edecek kitabı tüm işletmelere önerdiğimizi belirtmek isteriz.

Girişimcilik Kültürü ve Kobiler Kitabı Fiyatı

  • dr.com.tr 23,65 TL
  • n11.com 27,47 TL
  • seckin.com.tr 27,50 TL
  • gittigidiyor 34,80 TL

Girişimcilik Kültürü ve Kobiler Kitabı Özeti

Ticari rekabetin ekonomik sistem olarak benimsendiği toplumlarda sistemin sağlıklı olarak işleyişi ile, Küçük ve Orta Boy İşletme (KOBİ) lerin sistem içindeki varlıkları ve güçleri arasında yakın bir ilişki vardır. Bir çok KOBİ, Büyük Ölçekli İşletmelerin yerine getiremediği bir takım fonksiyonları yerine getirdiği için sisteme oldukça yararlı katkılarda bulunabilmektedir.

KOBİ’ler ülkemiz ekonomik ve sosyal yaşamında özel bir öneme sahip olup, bunların sahip ve yöneticilerinin gerek girişimcilik kültürü, gerekse yeni stratejiler karşısında bilgi sahibi kılınmaları gerekmektedir. Bu olgu, dünyanın küreselleşme boyutuna ulaştığı günümüzde daha da geçerli hale gelmiştir. Gümrük Birliği sürecinde faaliyet gösterip, öteden beri Avrupa Birliği ülkeleri ile dış ticaret işlemleri gerçekleştiren ve Özellikle son yıllarda Ortadoğu ve yeni Türk Cumhuriyetleri ile de ticaret hacmini artırmaya çalışan Türk işletmeleri için yadsınamaz derecede önem taşıyan stratejik yönetsel tekniklerin uygulanması, aynı gerekçelerle KOBİ’ler için de geçerlidir.

Bu çalışma, girişimcilik kültürü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ve yeni stratejiler karşısında KOBİ’ler olmak üzere üç ayn bölümde hazırlanmış olup, kendi içinde bir bütünlük taşımaktadır. İlk baskısına oranla oldukça geliştirilen ve güncellenen kitap, uygulama örnekleri ve ekler ile daha da kapsamlı kılınmıştır.

Girişimcilik Kültürü ve Kobiler Kitabı Detayları

  • Yazar: Adnan Çelik, Tahir Akgemci
  • Yayınevi : Gazi Kitabevi
  • Sayfa Sayısı: 482
  • Baskı Yılı: 2010
  • Dili: Türkçe
Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey