KOBİ KREDİLERİ

Girişimci Kredisi mi Almak istiyorsunuz? 5 Adımda Girişimci Kredileri

Girişimcileri desteklemek hem ekonominin büyümesi hem de ülkelerin gelişmesi açısından önem arz etmektedir. Bu bağlamda da hem hükümetler, ekonomi çevreleri ve bankalar girişimleri ve girişimciyi desteklemek adına pek çok adımlar atmaktadırlar. Biz de bu yazımızda girişimcilerin bankalar tarafında kullanabilecekleri kredilerin neler olduğunu ve girişimci kredilerinde hangi aşamaların izlenmesi gerektiğine dair yazımızı sizlerle paylaşmak istedik. Devlet bankaları ve Özel Bankalar tarafından verilen girişimci kredi destekleri hakkında yazımızı inceleyebilirsiniz

  1. Bankalar ve pek çok kurum kendi işini kurmak isteyen girişimci adayları için farklı kredi ve hibe kaynakları sunuyor. Sermaye konusunda darboğaza düşen pek çok girişimcinin ise aklına ilk yöntem olarak banka kredisi geliyor. Peki, hangi bankalar girişimci kredisi veriyor?
  2. Bankacılık sektöründe hizmet vermekte olan hemen hemen tüm bankalar hem girişimcilere destek olmak hem de müşteri portföylerini geliştirmek amacı ile girişimcilere kredi vermektedir. Bu sebeple girişimcilerin ilk olarak hangi bankanın kredi ürünün daha avantajlı olduğunu belirlemesi gerekiyor.
  3.  Sizler de kredi almak istiyorsanız başarılı olmak için dikkat etmeniz gereken nokta iş projenizi tam ve eksiksiz olarak planlayarak ifade edebilmek. Şayet bankalar kurmayı düşündüğünüz girişiminizin gerçekten getirisi olacağını düşünürse kredi alma ihtimaliniz oldukça yüksektir.
  4. Tüm kredili ürünlerde olduğu gibi girişimci kredisinde de önemli olan faktörlerin başında kredi notu gelir. Bu nedenle kredi notunuz düşükse girişimci kredinizin olumlu cevaplanması adına bankaya teminat vermeniz etkili olacaktır. Üzerinize kayıtlı bir gayrimenkulü bankaya teminat olarak göstermeniz halinde bankanın kredi başvurunuza olumlu cevap verme ihtimalini yükseltebilirsiniz.
  5. Girişimci, kredi alma aşamasında başarılı olmak istiyorsanız yukarıda da bahsettiğimiz gibi öncelikle bankaların kredi kullandırma için talep ettikleri şartları tam olarak araştırmanız gerekiyor. Ardından sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz bankaya fizibilite raporlarınız ile başvurmanız ve mümkünse teminat göstererek kredi başvuru talebinizi iletmeniz başarı olasılığınızın yükselmesine yardımcı olacaktır.

girisimci-kredisi

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey