KOSGEB DESTEK TEŞVİK

Genç Çiftçilere 30.000 TL Hibe Desteğine Hak Kazananlar Açıklanıyor

Önceki yazılarımızda genç çiftçilere verilecek 30.000 TL’lik kredi ile ilgili bilgilendirme yazımıza yer vermiştik. Bu yazımızda genç çiftçilerin hibeye hak kazanabilmeleri için hangi şartları yerine getirmesi gerektiği gibi birçok konuya değinmiştik.

Sonunda genç çiftçilere sağlanacak hibeye hak kazanacakları açıklamanın vakti yaklaştı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik genç çiftçilere verilecek hibe desteğinin açıklanmasının öncesinde genel çerçeve hakkında bilgileri paylaştı.

Değerlendirme Komisyonu Belli Oldu

Çelik, yaptığı açıklamada, genç çiftçilere 30 bin liraya kadar hibe desteği verilecek proje başvurularının, illerde vali yardımcısı başkanlığında oluşturulan değerlendirme komisyonlarınca yapılan çalışmalar neticesinde sonuçlandırılarak asil ve yedek listelerin hazırlandığını bildirdi.

Listelerin yarın il müdürlüklerince öngörülen şekilde, Bakanlığın gencciftci.tarim.gov.tr adresinden ilan edileceğini ifade eden Çelik, listelerin 27 Haziran-1 Temmuz arasında askıda kalacağını kaydetti.

Çelik, asil listede olan genç çiftçiler ile il ve ilçe müdürlükleri arasında 11-15 Temmuz arasında sözleşme imzalanacağını duyurdu.

Peki, Çiftçilere Verilecek Hibe Neleri Kapsıyordu?

Hibenin genel çerçevesi kırsalda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik projelere 30 bin liraya kadar hibe ödenmesine ilişkin hususları kapsayacak.

Proje bütçesi katma değer vergisi (KDV) hariç tutularak hazırlanacak. Hibe ödemesi yapılabilmesi için hibe sözleşmesinin imzalanması ve proje yatırımının tamamlanması gerekecek.

Hibe, nüfusu 20 binden az yerleşim alanlarını kapsayacak

Proje kapsamında verilecek hibe, 81 ildeki nüfusu 20 binden az olan yerleşim alanlarını kapsayacak.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey