GÜNCEL KONULAR

Filo Kiralamanın Faydaları Nelerdir?

Filo kiralama özellikle iş hayatında markalara sağladığı önemli faydalar sebebiyle son dönemde kobilerin ve şirketlerin yoğun olarak kullandığı araç temin etme yollarından birisi olarak göze çarpmaktadır. Bizler de filo kiralamanın markalara ne gibi faydalar sağladığını araştırmak ve sizlere sunmak istedik.

Filo kiralama faydaları nelerdir?

  • Araç grupları için çalışan bir ekip istihdamı yapmaya gerek kalmadan tüm süreçleri, riskleri filo kiralama şirketine devredebilirsiniz. Risk devri ve çalışan maliyetleri gibi önemli gider kalemi olan bu uygulamalar filo kiralama sayesinde önemli avantajlar sağlar. Aynı zamanda önemli bir gider kaleminden şirketler kurtulmuş olurlar.
  • Bazı filo şirketleri araç takip sistemi de temin ederek araçlarınızın nerede olduğu ve yakıt durumları konusunda müşterisini bilgilendirebiliyor. Takip sistemi bu özelliğiyle son dönemde şirketlerin özellikle talep ettiği bir özellik olarak dikkat çekiyor. Takip sistemi şirketlere hem maliyet avantajı sağlıyor hem de lojistik operasyonlarını güvenli yapmalarını sağlıyor.
  • Şirketin en önemli kalemi olan şirket sermayesini bağlamamış oluyorsunuz,
  • Filo kiralamanın faydalarından biri de seçenek çeşitliliğidir. Yani sadece bir, iki araç yerine bir çok araç arasından istediğiniz aracı tercih edebilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Filo Kirlamada Finansman Avantajı

  • Satın alma aşamalarından olan finansman maliyetlerinin de önüne geçilmiş oluyor. Finansman maliyetinin önemli gider kalemi olduğunu düşündüğümüzde bu özellik firmalara ciddi avantajlar sağlamaktadır.
  • Satın alınan araçların kullanım sonrası satış işlemleri de bir operasyon olduğundan bu işlemler ile de uğraşmamış oluyorsunuz.
  • Araç bakımı işlemleri, hasar işlemleri, garanti işlemleri zahmetli süreçlerdendir bu süreçler için profesyonel ekiplerden destek ve yönlendirme alabiliyorsunuz.

Filo Kiralamada Sigorta ve Vergi Avantajı

  • Hasar durumunda tamirat süresince yedek araç imkanına sahip olabiliyorsunuz. Hasarlı araçların tamiri sırasında bu uygulama kullanıcıya önemli fayda sağlar.
  • Filo kiralamanın faydalarından birisi de Sigorta işlemleri, Vergi işlemleri ile ayrıca uğraşmamaktır. Bu özellike filo kiralaması yapan şirketlere hem zaman hem de maliyet avantajı sağlayacaktır.
  • Tercihen isteyen firmalara sürüş eğitimleri desteği de sağlayan filo kiralama şirketleri de bulunmaktadır. Filo kiralaması yaparken bu hizmetin verilip verilmediği kiralama şirketinden teyit edilmelidir.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey