GÜNCEL KONULAR

Filo Kiralama ile Sağlanabilecek Avantajlar

Filo kiralama nedir?

Filo kiralama, en basit haliyle, belirli bir süre kilometre ve aylık ödeme kapsamında şirketinize araç kullanımı sağladığımız avantajlı bir finansal üründür.

Günümüzde büyük veya küçük tüm işletmelerin satış, pazarlama ve lojistik gibi fonksiyonları için binek araçlara ihtiyacı vardır bu yüzden filo kiralama bunlar için en uygun çözümdür. Filo kiralama genel olarak şirketler için sunulmuş özel bir hizmet olarak algılansa da şahıslar da bu hizmetten faydalanabilir.

Filo kiralama vergisel avantajlarının yanında aynı zamanda finansal açıdan ve operasyonel açıdan da önemli avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajları aşağıda maddeler halinde sıralayalım istedik.

Finansal avantajlar

filo-kiralama-finansal-avantaj

 1. Araç satın almaya göre risksiz bir işlemdir. Alınmış aracın kullanım ömrü bitmesiyle birlikte ikinci elde değer kaybı riskini ortadan kaldırarak filo kiralama ile finansal avantaj sağlanmış olur.
 2. Araç satın alması işlemlerinde yüklü bir ödeme gerçekleştirilebilir. Filo kiralamada taksitlendirilmiş ödemeler yapıldığından tek sefer yüksek bütçe kullanmayarak filo kiralamada finansal avantaj sağlanmış olur.
 3. Filo kiralama taksitleri bilançonun gelecek vadeli borçlar hesaplar bölümünde yer almadığından bilançoda pozitif bir algı yaratır.
 4. Normal şartlarda şirketler araç satın alma durumlarında bu araçlar şirket varlıklarına eklenme yapılmakta. Filo kiralama ile kiralanan araçlar şirket varlıklarında yer almamaktadır.
 5. Kullanım esnasında yıllık yapılacak kilometre önceden hesaplanabildiğinden filo kiralamasıyla sadece kullanılması tahmin edilen km kadar ücret ödemesi gerçekleştirilir.
 6. Kiralama ile her ay birçok kalem ödemesi gerçekleşir filo kiralamasıyla tek ödemede ve tek faturada işlem gerçekleştirilir.
 7. Filo kiralamalar kredi kullanımları bankalar tarafında bir risk algısı yaratmadığından kredi kullanımlarında kolaylık sağlanabilir veya kredibiletede negatif bir durum yaratmaz.
 8.  Akü, yağ ve lastik değişimleri, motor arızaları gibi her türlü hizmeti,  kiralama süresince filolar tarafından sağlandığından periyodik bakım masraflarını ödemekten kurtulursunuz

Operasyonel avantajlar

 1.  Filo Araç Kiralama’dan kiralanan hiçbir araç için temlik veya rehin işlemi ile karşı karşıya kalmazsınız. Park ve trafik cezalarınızla ilgili operasyonel süreçler çalıştığınız filo tarafından titizlikle takip edildiğinden, siz sadece işinize odaklanırsınız.
 2. Aracınızın kaza yapması, arızalanması , serviste kalması gibi durumlarda iş kaybı yaşamaz ve filo tarafından yedek araç tahsis edilir ve işlerinize devam edersiniz.
 3. 7 gün / 24 saat asistan servisi ile ihtiyacınız olduğu her an destek alır, hızlı çözüme ulaşırsınız bu sayede zaman kaybına uğramazsınız
Etiketler
Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey