IT ve TEKNOLOJİ

Facebook Hesabını Tamamen Silme ve Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Hepimizin aklında gelen ilk konulardan bir tanesi de facebook hesabımı nasıl kapatırım/dondururum? Facebook hesabımı nasıl tamamen silerim. Bu yazımızda özellikle bu iki konuya değineceğiz ve hesabınızı kapattıktan sonra tekrar nasıl tekrar aktif hale getiririz bunları anlatmaya çalışacağız.

Facebook’un Kısa Tarihi ve Kullanıcı Sayısı Hakkında Bilgiler

Facebook hepimizin bildiği üzere insanların farklı insanlarla Iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi sağlamasına yardımcı olan büyük bir sosyal ağdır. Facebook’un tarihine baktığımız zaman 4 Şubat 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulduğunu görüyoruz . Kurulduğunda sadece Harvard Üniversitesi öğrencileri tarafından kullanılmaktaydı daha sonra boston çevresindeki tüm okullarda kullanılmaya başlayan Facebook kurulduğundan 2 yıl sonra Amerika Birleşik Devletlerindeki bütün üniversitelerde ve okullarda kullanılabiliyordu. Üyeler sadece okul e-postaları ile facebooku kullanabiliyorlardı. 11 eylül 2006 Tarihi ile itibaren Facebook tüm e-posta adreslerine de açıldı .

Facebook 2012 tarihi itibariyle dünya çapında 1 milyar kullanıcısına ulaşmıştı artık. 5 yıl gibi kısa bir sürede Facebook kullanıcısını 2 milyara kadar çıkardı. Ayrıca facebook dünyada en çok ziyaret edilen internet sitelerinden biri olduğunu da unutmamakta fayda var. Dünya çapında Facebooku en çok kullananlar listesine baktığımızda ülkemiz 40 milyon kullanıcı sayısı ile 7. sırada yer almaktadır.

Facebook Hesabını Tamamen Silme ve Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Facebook hesabınızı çeşitli sebepler için kapatmak veya tamamen silmek isteyebilirsiniz. Yalnız kapatma ile silme arasında önemli farklar olduğunu unutmamak lazım. Facebook hesabınızı kapatırsanız daha sonra tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Yalnız hesabınızı tamamen silmek isterseniz bir daha aktif hale getirmeniz mümkün olamaycak. Aradaki ayrıma dikkat etmek önemli. Facebook hesabınızı bilgisayar tablet akıllı cep telefonundan rahatlıkla facebook hesabınızı hem kapatma hem de silme işlemini işlemi yapabilirsiniz.

Bu iki işlemin nasıl yapıldığını sizlere görsel ve yazılı şekilde anlatacağız .Vereceğimiz Link ler sayesinde kapatma ve tamamen silme işlemini daha kolay bir hale getireceğiz

Facebook Hesabını Kapatma

Sayfanın en altında verdiğimiz birinci link’e tıkladığınızda facebook’unuz açıksa karşınıza görseli başlatığımız sayfa gelecek ve eğer açık değilse Facebook’unuzu açınız. Açtığınızda önünüzde bu sayfa gelecektir ardından kırmızı ile işaretlenmiş yeri doldurduğunuzda facebook’unuz kapatılacaktır yani dondurulacaktır .

Facebook Hesabını Tamamen Silme İşlemi

Verdiğimiz ikinci linke tıkladığınız zaman a facebook’unuz açıksa önünüze görseini paylaştığımız sayfa gelecek ve eğer açık değilse facebook’unuzu açınız açtığınızda önünüzde yine görsel gelecektir. “Hesabımı sil” butonuna basarsanız hesabınız geri döndürülemeyecek şekilde silinecektir.

Facebook Hesabımı Tekrar Aktif Hale Getirmek İsteyenler için Önemli Bilgiler

Kapattığınız Facebook hesabınızı istediğiniz zaman tekrar kullanabilirsiniz. Bunun için sadece Facebook adresinize girmeniz e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır. Alınan şikayetlere göre bu işlemi yapanlar şifrelerini unutmamalıdırlar ve dilerseniz facebook kapatmadan önce şifrenizi güvenli bir yere not alabilirsiniz. Facebook tamamen silme işlemi yaptığınız takdirde bir daha kullandığınız facebook hesabını kullanamazsınız.

Facebook kapatma için 1 inci link:
https://www.facebook.com/settings?tab=account&section=account_management

Facebook hesabını Tamamen silme işlemi için 2 İnci link https://www.facebook.com/help/delete_account

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey