KOBI REKLAM PAZARLAMA

Esnaf ve Kobiler için SMS ve Mail ile Müşterileri Potansiyelini Arttırma

Esnaf ve kobiler her zaman bankaların ulaşmak istediği hedef kitleler arasında yer almaktadır. Bu açıdan bakıldığında da bankalar yapmış oldukları kampanyalar ile her zaman kendilerini de duyurmaktadırlar. Son kampanyasıyla dikkat çeken Yapı Kredi Self Servis World Esnaf ve Kobilerin müşteri potansiyeli arttırmak için önemli sayılabilecek bir çalışma yapmış. Aynı zamanda bankaların yazarkasa pos kampanyaları ile ilgili bilgi edinmek isterseniz de yazımızı okuyabilirsiniz.

Çalışmanın içeriği şöyle;

Self Servis World kampanya platformu ile esnaf ve kobiler kendi kampanyalarını kendileri oluşturabilmekte,

İlgili hizmetten yararlanabilmek için öncelikle Yapı Kredi World üye işyeri olmanız gerekmekte,

Sonrasında ise işlemler son derece basit gelişiyor. Yapikredi.com.tr adresine giriliyor ve buradan Yapı Kredi Kurumsal internet şubesi altında bulunan “Üye İşyeri” adımı altındaki “Self-Servis World” adımlarından kampanya oluşturma adımı kullanılıyor ve buradan kampanya bilgilerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Kampanya Kriterlerinizi Oluşturun

Daha sonra işletme kendi kriterlerini giriyor ve sistem esnafa girmiş olduğu kriterlere uygun olarak ulaşılacak hedef kitleyi belirliyor.

Daha sonra işletme kendisine öneri olarak sunulan hedef kitle müşterilerine uygun kampanya tipini belirliyor. Banka burada indirim ya da puan seçeneklerinden birini sunuyor esnaf/kobi bu iki seçenekten birini müşterisine kampanya olarak gönderilmesi için tercih ediyor.

Daha sonra sistem belirlenen kitleye gönderilecek SMS ve Mail formatının nasıl olması gerektiği ile ilgili size şablon önerilerinde bulunuyor. Tercih edilen şablonlar belirlendikten sonra kampanya tamamlanmış ve müşterilerin telefonlarına ve mail adreslerine gönderiliyor.

Pazarlama Desteği

Banka aynı zamanda worldcard kampanya sayfasında işletmeye özel olarak hazırlanan kampanyanın duyurusunu da ayrıca gerçekleştiriyor böylece bir açıdan pazarlama desteği sağladığını da belirtelebiliriz. Yine aynı sayfada işletmenin bulunduğu adresi müşterilerin daha kolay ulaşması için harita üzerinden belirtiyor.

Yine Banka sitesinde yaptığı açıklamada ise ilgili uygulamayla işletmelerin bu çalışmalardan nasıl faydalanabileceğini ve hangi avantajları elde edebileceğini de ayrıca belirtmiş. Açıklama ise şu şekilde ; Self Servis World ile işyerleriniz için kendi belirleyeceğiniz kritlerlerde Yapı Kredi kredi kartlarına özel puan veya indirim ödüllü kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Kampanya hedef kitlenizi seçerek, hedef kitlenize özel “Aktif Müşteri Kampanyası”, “Potansiyel Müşteri Kampanyası”, “Eski Müşteri Geri Kazanım” veya “Genel Kampanya” oluşturabilirsiniz. Kampanya hedef kitlenizi, seçtiğiniz kampanya tipi dışında belirlediğiniz cinsiyet, yaş vb. seçimlerinizle özelleştirebilirsiniz. Üstelik “Akıllı Kitle Seçimi ” uygulaması milyonlarca Yapı Kredi kredi kartı müşterisi arasından kampanyanıza en uygun müşteri kitlenizi seçebilirsiniz. Böylece yeni müşteri adedinizi artırabileceğiniz gibi, eski müşterilerinizi geri kazanarak veya mevcut müşterilerinizin bağlılığını artırarak da cironuzda ve gelirinizde artış sağlayabilirsiniz.

Konu Hakkında Detaylı Bilgi almak isterseniz videoyu izleyebilirsiniz.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey