KOBİ KREDİLERİ

Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Esnaf kredisi esnaf ve sanatkârlara meslek icabı ile yapılan ihtiyaç harcamalarını karşılamak işini büyütmek amacıyla yapılan yatırım ihtiyacını karşılamak amacı ile verilen kredilerdir. Bu ihtiyaç kredileri kefalet kooperatifleri tarafından, KOSGEB tarafından, Devlet Bankaları tarafından veya özel bankalar tarafından verilir.

Esnaf kredisine neden ihtiyaç duyulur?

Genellikle yeni bir iş kurmak isteyen ya da var olan işini büyütmek isteyen Esnaf veya sanatkârlar bu krediye ihtiyaç duyar. İhtiyaç harcamalarını karşılamak için gerekli krediden yararlanılmasını sağlayan esnaf kredisi veren bankalar vardır. Bu bankalardan kredi alınması için esnafların ve sanatkârların bankalara “Esnaf Kredisi Başvurusu”  yapmaları gerekmektedir. Başvuru sonrasında bankanın şartlarına uygun bir esnafsanız ve esnaf kredisi için gerekli evraklar elinizde mevcutsa bu krediden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Esnaf kredisi alma şartları bulunur. Bu şartların en başında iş geçmişinizin iyi durumda olması gerekmektedir. İş geçmişinizdeki tecrübeleriniz iyi durumdaysa ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaleti yoluyla kredi kullanabilmek mümkün olacaktır.

İşinizi büyütmek için Esnaf kredisi talep ettiğiniz banka doğal olarak sizin ticari geçmişinizi inceler. Kredi vereceği kişilerin iyi ticari bir konumda olmasına önem verirler. Yeni bir iş kurmak amacı ile bankalara kredi başvurusunda bulunursanız bankalar ticari geçmişini olmadığı için daha önce başka bankalardan kullandığınız ihtiyaç kredileri veya konut kredilerini ödemelerinizdeki performansınızı inceler. Bankalar esnaf kredisi hesaplama işlemleri yapan KOBİ’ler için çeşitli kampanyalar yaparlar.

Esnaf Kredisi Faiz Oranları

Halk Bankası Esnaf Kredisi Faiz Oranları: Yıllık %4’ten başlayan faiz oranları

Denizbank Esnaf Kredisi: %1,29 Faiz oranıyla Hoş Geldin Kredisi

Yapı Kredi Esnaf Kredisi: %0-%1.09 arasında değişen faiz oranları

İş Bankası Esnaf Kredisi: %1,20 faiz oranı

Garanti Bankası Esnaf Kredisi: %1,30 faiz oranıyla komşu esnaf kampanyası

Faiz oranları bankadan bankaya değişmekle birlikte bazı bankaların faiz oranları aşağıdaki gibidir. Faiz oranları dönem dönem değişmektedir. 2015 Yılı son çeyrek için bankalara göre değişen faiz oranları. Ayrıca oranlarda ekstra faiz oranları dosya masrafları ekstra fiyatlar dahil değildir. Bankaların lansman faiz oranlarıdır. Detaylı bilgi için bankalara başvurmak faydalı olacaktır.

esnaf-kredisi-nasil-alinir

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey