IT ve TEKNOLOJİ

Efsane Google Picasa Ürünü Kapatılıyor

Google’ın dikkat çeken ürünlerinden olan Picasa 2016 yılı Mayıs ayı itibariyle kapatılacağını ve artık bu ürün için destek vermeyeceğini duyurdu. Google’ın dikkat çeken blog yazısında ise önemli detaylardan bir tanesi de Mart ayı itibariyle masaüstü olarak kullanılan uygulamayı kapatacağını duyurması. Yine Mart ayı itibariyle picasa web albümleri uygulanabilir olmayacak.

Tabi ki Google resim servis hizmetlerini durdurmuş değil google bu noktada google fotoğraf servisi hizmetlerini kullanmayı tavsiye ediyor. Yine kullanıcılar açısından bakıldığında picasa web’deki resimler tamamiyle ortadan kaldırılmayacak buradaki bilgiler ise google resim servisine aktarılacak. Dolayısıyla picasa web kullanıcılarının google fotoğraf’a giriş yapması yeterli olacaktır. Tüm resimlerine buradan rahatlıkla ulaşabilirler.

Google Picasa ürününü zamanında yahoo ve msn gibi rakiplerinin fotoğraf depolama hizmetlerine rakip çıkartmak onların gerisinde kalmamak için satın almıştı.

google_picasa_kapandi

Google Picasa Nedir?

Picasa ürünü dünyada önemli yeri bulunan fotoğraf depolama ve paylaşma imkanı sağlayan google ürünüdür. Picasa ilk kuruluşu 2012 yılı olup kurulduktan bir süre sonra 2014 yılında google’ın da dikkatini çekmesiyle birlikte satın alınmıştır. Satın alma değeri ise henüz bildirilmemiştir.

Picasa uygulamasının en önemli özelliği ise photoshop gibi karmaşık uygulamalardan ziyade basit kullanımı olması sebebiyle dikkat çekmiş kullanıcılar tarafından talep görmüştür.

 

 

Devamını Göster

Cenap Coskun

Dijital Medya sektöründe 6 yıllık deneyimi ve Satış konusunda 9 yıllık deneyimi ile çalışmakta olan Cenap Coşkun Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Cenap Coşkun Kariyer.net, UZMANTV'de Reklam Satış Grup Müdürü ve Tasit.com’da Reklam Satış Direktörü görevini üstlenmiştir. Son olarak arabam.com'da Reklam Satış Müdürü Pozisyonunda çalışmaktadır. Cenap Coşkun hakkında detaylı bilgi için kişisel blog’unu inceleyebilirsiniz. www.cenapcoskun.com Cenap Coşkun ile iletişime geçmek isterseniz bilgi@kucukisletmeler.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey