TADİLAT & DEKORASYON

Duvar Kağıdı Kalitesi ve Duvar Kağıdı Kullanım Avantajları

Önceki yazımızda ofisler için duvar kağıdı kullanımı ile ilgili konuya değinmiştik. Bu yazımızda ise duvar kağıdı kullanım avantajı ve duvar kağıdı seçimindeki kalite standartlarına değineceğiz.

Duvar Kağıdı Kullanımının Avantajları

Öncelikle estetik açıdan duvar boyasına göre, doğru seçilmiş bir duvar kağıdı mekanlar içindeki görsel etkisi ve boyutsal farkı yoğun olarak hissedilecektir. Duvar kağıtları, ses izolasyonu ve akustik açısından daha avantajlı olup, bu alandaki ihtiyacı belli oranda da sağlayacaktır.
Duvar kağıtları sağlık açısından özellikle çocuk odalarında kullanma konusunda, zararlı kimyasallar içermediği için daha sağlıklıdır ayrıca çevresel olup, geri dönüşüm özelliği bulunmaktadır.

Ek olarak diğer duvar dekoratif ürünlerden ise uygun maliyetlerle istediğimiz alan içinde şık ve farklı bir boyut kazandırabiliriz. Uzmanları tarafından, pratik ve kısa sürede uygulanması da ayrıca bir avantaj sağlamaktadır.
Küçük alanlarda, kullanılacak ışık ve desen tipine göre daha büyük gösterebilme avantajı olup, büyük alanlarda da birkaç set parça şeklinde uygulamalar yapılabilir.

duvar-kagidi-kullanimi

Duvar Kağıdı Kalitesi Hakkında

  • Duvar kağıdında teknik özellikler ve standartlara sahip olması, Satın alınacak ürünün TSE damgasının bulunması ve üretici firmanın İSO Belgesine sahip olup olmamasına dikkat edilmelidir.
  • Ürünlerin hem sağlık hem de kalite özelliklerini göstermektedir. Bu özellikler ve standartlar, ürünlerin etiketlerinde ve ürün kutularında yer alan özel semboller ile ifade edilir.
  • Teknik kalitesinin yanı sıra üründe hiçbir şekilde tostik ve ağır metaller içeren pigment boyalar, klor veya aroma içeren çözücülerin kullanılmadığını ürünün insan ve çevre sağlığına zararlı olmadığını gösterir
  • CE işareti (belgesi) üreticinin Avrupa sağlık, güvenlik ve çevresel düzenlemelerini önünde tutarak üretimini gerçekleştirdiğini kanıtlar. DIN 4102 Resmi makamlarca test edilen yangın sınıflandırmasını gösterir.
  • F.R Certificate Avrupa standartlarına göre EN 13501 yangın sınıflandırmasıdır.
    IGI QUALITY MARK IGI kalite sembolü, ürünün çevre ve sağlığa zararlı bir madde içermediğini, Avrupa standartlarına göre üretildiğini göstermektedir.
Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey