SİGORTA

Doğum Sigortası Fiyatları ve Doğum Sigortasında Kürtaj

Önceki Yazımızda Doğum sigortası teminatına sorularla cevap vermeye çalışmıştık. Bu yazımızda ise Kürtaj, Doğum sigortasında kapsam dışı olan haller ve genel fiyat bilgilerine yer vereceğiz. Sigorta poliçeleri ve özellikle doğum hassas bir konu olduğundan bilgilere ek olarak bir sigorta danışmanından destek almanızı da ayrıca tavsiye ederiz.

SİGORTA TALEPLERİNİZ İÇİN BAŞVURU

Özel Sağlık Sigortası Kürtaj Uygulamaları

Özel sağlık sigortalarında kürtaj doğum teminatında ve teminat limitleri dahilinde karşılanmaktadır. Kürtaj için muayene eden doktor onayıyla birlikte bebeğin hayati tehlikesinin olma zorunluluğu bulunmaktadır. Sigorta şirketlerinde ve sigorta poliçe teminatlarına göre değişiklik gösterse de genelde doğum teminatı içerisinden %100 olarak katılımsız şekilde kürtajlar karşılanmaktadır.

Doğum Teminatında Kapsam Dışı Kalan Haller

Sigorta şirketlerine göre değişiklik göstermekle birlikte genelde hastanede kullanılan şampuan, refakatçi, bebek bezi, yine bazı şirketlerde ilaç ve tetkikler kapsam dışında bırakılabilmekte. Bu açıdan da yine sigorta poliçesinde yer alan teminatlara ve hangi uygulamaların kapsam içerisinde olduğu bilgisini danışmanınızdan almanızda fayda olacaktır.

Doğum Sigortası Fiyatları

Sigorta şirketlerin sunmuş olduğu doğum sigorta fiyatları alacağınız doğum teminatının limitli olup olmamasına katılımlı olup olmamasına ve hastane kapsamına göre değişiklik göstermektedir.

Örneğin A grubu hastaneleri (Amerikan Hastanesi, Acıbadem Hastanesi vb büyük hastaneler) de kapsayan bir sigortaya sahip olmak isterseniz poliçe bedeli standart bedelin üzerinde olacaktır.

Aynı şekilde doğum teminatının ayakta tedavi kısmında genelde sigorta şirketlerinde %20 katılım bulunmaktadır. Sigorta yaptıracak kişi doğum teminatında herhangi bir katılımda bulunmak istemezse %100 olarak sigorta şirketinin karşılamasını isterse yine sigorta primi yüksek olacaktır.

dogum_sigortasi_kapsam_disi_haller

Genelde sigorta şirketleri yatarak tedavilerinde doğum teminatını limitsiz ve katılımsız olarak sigortalılarına sunarlar(Yatarak tedavi limitleri dahilinde). Bazı durumlarda doğum teminatında yatarak tedavi limitlendirilebilir. Bu durumda poliçe limitlendirilmesi halinde poliçe primi de düşük olacaktır.

Net fiyat için buradan iletişime geçebilirsiniz.

Doğum Sigortası Poliçesi Sunan Sigorta Şirketleri ise Türkiye’de faaliyette bulunan hemen hemen tüm sigorta şirketleri sağlık sigortası içerisinde doğum teminatı sunabilmektedirler. Yine sonraki yazımızda hangi sigorta şirketlerinin hangi teminatları sunduğunu inceleyebilirsiniz.

 

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey