İNSAN KAYNAKLARI

Dijital Reklam Satışında Unvan ve Pozisyonlar

Önceki yazılarımızda Dijital Reklam Satışçısının kim olduğunu ve hangi özelliklere sahip olduğunu belirtmiştik. Bu yazımızda ise popüler olan bu alandaki pozisyonlar ve bu pozisyonlardan beklenen özellikleri sıraladık.

Dijital Reklam Satış Temsilcisi-Uzmanı

Bu pozisyondaki çalışan 0-2 yıl deneyime sahip olan çalışan olarak nitelendirilir. Temsilci veya uzman pozisyonunda istihdam edilecek kişinin en önemli özelliği sosyal yönünün kuvvetli olması ve dijital reklamcılık terimlerine hakim olması beklenmektedir. Teknik bilgisinin yanında satış yetkinliklerine de hakim olmak gelecek için bu pozisyonun avantajı olarak gösterilebilir.

Dijital Reklam Satış Müdürü- Grup Müdürü

Tecrübe 2-4 yıl tecrübe beklenebilir. Bu pozisyon dijital reklam satış pozisyonu için kıdemli ve sektörü bilen dijital reklamcılık terimlerine ileri derecede hakim aynı zamanda satış yetkinlikleri gelişmiş ve dijital reklam satış uzmanı pozisyonundaki kişilere de koçluk-rehberlik yapabilecek yetkinliklere sahip olması beklenmektedir. Aynı zamanda dijital medya ajansları ile sıkı ilişki içerisinde olması, dijital medya satın alma ajanslarıyla da aynı ilişkilere sahip olması beklenmektedir.

dijital-reklam-satisinda-unvan-ve-pozisyonlar

Dijital Reklam Satış Direktörü-Koordinatörü

Bu pozisyondaki çalışandan beklenmesi gereken ise yönetim kabiliyetlerinin gelişmiş olması ekip yönetmiş olması ekibine eğitim verebilmesi ve gelişimine destek olabilmesi beklenmektedir.  Pozisyon için tecrübe 4-8 yıl olarak beklenebilir. Aynı zamanda hem müşteri-marka tarafını iyi bilmesi hem de medya ajanslarındaki genel gelişmelere hakim olması beklenmektedir. Yine sektörün geleceği ile ilgili öngörülerde bulunabilmesi ve raporlama faaliyetlerinde de yetkin olması beklenmektedir. Yine bütçe yapma mevcut bütçeleri yönetme gibi faaliyetler de pozisyondan beklenen olarak gösterilebilir.

Dijital Reklam Satış GMY- Dijital Reklam Satış GM- Head of Advertising Sales

Bu pozisyon daha çok reklam satışı ile ilgili statejik kararlar alınması gerektiren pozisyonlardır. Pozisyonun içeriği şirketler ve organizasyonlar arasında farklılık gösterebilir. Ortalamada 8+ yıl tecrübe gerektiren pozisyon olarak da özetlenebilir. Yine bu pozisyonda dijital reklam satışı ile ilgili tüm süreçlere hakim olunduğu düşünülmektedir.

Etiketler
Devamını Göster

Hande Belirgen

1978 Ankara doğumlu olan Hande Belirgen lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra, 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Sırasıyla Commercial Union’da Finansal Danışman , Kariyer.Net’te Satış Takım Lideri olarak çalışmış, 2009 yılında insan kaynakları ve danışmanlık sektörüne geçiş yaparak Dünyanın önde gelen insan kaynakları seçme yerleştimr şirketlerinden olan Adecco Danışmanlık firmasında Şube Müdürü görevini yürütmüştür. Son olarak İnsan Kaynakları Çözüm Ortağı olarak farklı sektörlerde ki birçok firmanın işe alım süreçlerini yürütmektedir. Hande Belirgen ile iletişim sayfamız üzerinden sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey