İNSAN KAYNAKLARI

Dijital Reklam Satış Uzmanlarının Özellikleri Nelerdir?

Önceki yazımızda dijital reklam satışçıları kimdir ve ne iş yapar gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. Bu yazımızda ise dijital reklam satışçısında bulunması gereken özellikleri anlatmaya çalışacağız. Detaylar için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Konunun önemli tarafında bulunmaktadır ki markalar dijital reklam bütçelerini yönetmeleri için bir medya satın alma ajansı ile anlaşırlar. Bu ajanslar ne kadar markanın bütçelerini ve iletişimlerini yönetseler de zaman zaman mecralar markalarla direkt olarak iletişim kurmak ve mecralarını direkt anlatma ihtiyacını hissederler. Bu anlamda da yine devreye dijital reklam satışçıları girer ve medya ajanslarına yaptıkları gibi markaya özel sunumlarını da ayrıca yaparlar. Burada ajans ile iletişim sağlanırken aynı zamanda marka ile de olan iletişim her zaman sıcak olması sağlanır.

dijital_reklam_satiscisi_ozellikleri

Dijital reklam satışçısının bir diğer özelliği de markalarla ve ajanslarla iletişim kurabilmesi özelliğidir. Yani Dijital reklam satışçılarının en önemli özellikleri hem satış, hem dijital reklam terimlerine hakim hem de iletişim becerilerine hakim olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda teknolojik gelişmelerin yakından takip edilmesi dijital reklam satışçısının faydasına olacak özelliklerdendir. Yeni gelişmeleri takip etmek hem gündemden haberdar olmayı sağladığı gibi aynı zamanda da markalarla ve ajanslarla iletişim kurmayı sağlar ve bilgi birikimine sahip olunduğunu göstermektedir.

Bir de koordinasyon özellikleri vardır ki bunlar da markalar ve medya ajanslarından gelen brieflerin tasarım, yazılım ekiplerine aktarılması ve koordinasyonlu şekilde çalışılmasını gerektirmektedir. Bu koordinasyonun iyi çalışması markaya gönderilecek/yapılacak sunumun da başarılı ve etkili olmasını sağlayacaktır. Yapılmış olan kampanyaların her birinin satış, form doldurma ve marka bilinirliği gibi hedefleri bulunmaktadır. Bu açıdan yapılacak projenin de bu hedeflere hizmet etmesi gerekmektedir.

Etiketler
Devamını Göster

Hande Belirgen

1978 Ankara doğumlu olan Hande Belirgen lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra, 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Sırasıyla Commercial Union’da Finansal Danışman , Kariyer.Net’te Satış Takım Lideri olarak çalışmış, 2009 yılında insan kaynakları ve danışmanlık sektörüne geçiş yaparak Dünyanın önde gelen insan kaynakları seçme yerleştimr şirketlerinden olan Adecco Danışmanlık firmasında Şube Müdürü görevini yürütmüştür. Son olarak İnsan Kaynakları Çözüm Ortağı olarak farklı sektörlerde ki birçok firmanın işe alım süreçlerini yürütmektedir. Hande Belirgen ile iletişim sayfamız üzerinden sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey