KİTAP ÖNERİLERİ

Creativity Inc Kitabı Hakkında

Kitabın yazarı animasyon filmlerinin gişe rekortmeni yapımcı PIXAR ve Walt Disney’in Başkanı Ed Catmull’dur. Kitap kendisini sadece girişimciler için değil aynı zamanda şirket yöneticileri ve ekip yöneten liderlerin de okuması gerektiği bir kitap olarak tanımlamaktadır. Creativity kitabı aynı zamanda Newyork Times Bestseller’leri arasında gösterilmekte ve 2015 yılında girişimcilerin mutlaka okuması gereken kitaplar arasında gösterilmektedir.

Creativity Inc Kitabı Özeti

  • Genelde yeni büyümekte olan şirketlerin ve yeni kurulacak şirketlerin rekabet ortamında nasıl hareket etmesi gerektiğini anlatmaya çalışan aslında küçük organizasyonlarda bir Genel Müdür veya CEO gibi düşünerek rekabetçi ortamda nasıl hayatta kalınacağını, hayatta kalmanın yanında nasıl büyüyebileceğini anlatmaktadır. Kitap aynı zamanda PIXAR içerisindeki bazı eğlenceli örneklere değinmekte.
  • Öyle ki, şirket yönetimi ortaya çıkan bir iletişim sıkıntısı sebebiyle o dönemde 1,000 kadar olan çalışanları toplayıp kendileriyle ilgili sıkıntılarını öğrenmek istediklerini belirtip tüm çalışanlardan eleştirileri toparlayıp sorunun çözümüne dair önemli bir yolu da kitapta göstermektedir.

Creativity Inc Kitabı Künyesi

  • Yayınevi: Random House-US
  • Kitap Ölçüleri 15,39×23,19×2,39 cm.
  • Kitap Dili:  İngilizce
  • Kitap Sayfa Sayısı:  340 Sayfa
  • Kitap Türü : Yönetim

 

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey