KOBİ KREDİLERİ

Çiftçiler Özel 7 Adımda Tarımsal Kredi Kartı Özellikleri

Önceki yazılarımızda çiftçilere özel işletme kredileri ve yatırım kredilerine yer vermiştik. Bu yazımızda ise bankaların çiftçilere özel olarak sunduğu kart özelliklerinden bahsedeceğiz.

  1. Kredi kartı kullanımları genel olarak benzin harcamaları, gübre, tohum, zirai ilaç, fidan-fide vb. diğer çiftçilik faaliyetleri gibi alış veriş işlemlerini kapsamaktadır.
  2. Aynı zamanda çiftçilere özel SGK ve Bağkur prim ödemeleri (kart üzerinden verilecek otomatik ödeme talimatı ile), aynı zamanda tarsim gibi sigorta primlerinin de ödenebilme imkanı bulunmaktadır. bankanın özel şartlarına göre geçerli olabilmektedir.
  3. Bu çalışma kapsamında çiftçiler gerekli benzin/mazot harcamalarını bankaların anlaşmalı olduğu üye iş yerlerinden yaptıklarında kampanyalardan faydalanabilmekte ödemelerini de hasat yani geliri kazandıkları dönemde yapabilmektedirler.
  4. Yine bankalar bu dönemde kredi kartı alışverişlerinde özellikle mazot/benzin alımlarında 0 faiz uygulamakta ödemeleri de çiftçiler çeşitli vadelerde yapmaktadırlar. (Bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir)
  5. Bu kartlar ATM’den para çekebilme vb uygulamalar sunması sebebiyle nakit taşımanıza gerek kalmadan istediğiniz yerden kredi paranızı çekebilme özgürlüğü sağlamaktadır.
  6. Yine bankalar aracılığıyla kredi açılarak bu kredinin de karta yüklenmesi çiftçinin de harcamalarını kredi yüklenen karttan yapabildiği kart türleri de bulunmaktadır. Bu kartların ödemeleri yılda bir kez veya hasat zamanında yapılabilmesi gibi şartları da mevcuttur. Bu karta yüklenecek kredi miktarı çifçinin ürettiği ürün ve kapasitesine göre değişkenlik göstermektedir.
  7. Çiftçilere özel kart uygulamalarında TEB, Denizbank, Garanti Bankası, Şekerbank, İş Bankası ve Vakıfbank örnek Gösterilebilir

ciftci-kartlari

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey